Наукова періодика України Біологія тварин


Дармограй Л. М. 
Перетравність поживних речовин і ретенція азоту в кролів за різної кількості дріжджів у раціоні / Л. М. Дармограй, М. Є. Шевченко, І. С. Лучин // Біологія тварин. - 2015. - Т. 17, № 4. - С. 55-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2015_17_4_9
Для встановлення впливу різної кількості біомаси дріжджів ТОВ "Поліського виробничо-експериментального заводу" (ТУ У 15.733336034-001:2005) у складі повнораціонних гранульованих комбікормів на ретенцію азоту і перетравність поживних речовин у молодняку кролів при інтенсивному вирощуванні було проведено науково-господарський дослід. Для реалізації поставлених завдань було відібрано 75 кроленят білої термонської породи 40-добового віку, з яких сформували п'ять груп. Для годівлі молодняку кролів використовували повнораціонні гранульовані комбікорми, у структурі яких був різний вміст кормових дріжджів: I контрольна група - 3 %, II дослідна - 5 %, III - 7 %, IV - 9 % і V - 11 %. Тривалість фізіологічного досліду - 15 діб. Комбікорм складався з таких кормових інгредієнтів: дерть кукурудзяна, дерть ячмінна, дерть вівсяна, дерть пшенична, висівки пшеничні, макуха насіння сої (35 % СП), макуха насіння соняшнику (28 % СП), солома пшениці озимої, дріжджі кормові, сіль кухонна, премікс (4 %). Поживність комбікормів для всіх піддослідних групах кролів була однаковою. Зі збільшенням кількості дріжджів у комбікормі зменшували кількість макухи насіння сої. Використання кормових дріжджів у складі комбікорму для молодняку кролів білої термонської породи у разі інтенсивного вирощування на м'ясо позитивно вплинуло на ретенцію азоту і перетравність поживних речовин комбікормів у їх організмі. За результатами досліду встановлено, що оптимальна доза кормових дріжджів у комбікормі вищезгаданого молодняку - 9 %. У кроликів цієї групи показники перетравності поживних речовин раціону були вищими, ніж у ровесників контрольної групи: органічної речовини - відповідно, на 1,4 %, сирого протеїну - 2,2 % (<$Eroman P~<<~0,05>), сирого жиру - 1,0 %, сирої клітковини - 1,4 % і БЕР - 0,8 %. З'ясовано, що найвищий показник ретенції азоту був у кроликів IV дослідної групи. Показник перетравлення та засвоєння азоту був на 7,76 % і 10,79 % більшим у порівнянні з контрольною групою, а засвоєного від прийнятого і перетравленого - на 1,65 % і 1,13 % відповідно.
  Повний текст PDF - 490.938 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дармограй Л.
  • Шевченко М.
  • Лучин І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дармограй Л. М. Перетравність поживних речовин і ретенція азоту в кролів за різної кількості дріжджів у раціоні / Л. М. Дармограй, М. Є. Шевченко, І. С. Лучин // Біологія тварин. - 2015. - Т. 17, № 4. - С. 55-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2015_17_4_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського