Наукова періодика України Біологія тварин


Ткачов О. В. 
Вплив максимально допустимих концентрацій мікотоксинів корму на ефективність штучного осіменіння коней / О. В. Ткачов, І. О. Жукова // Біологія тварин. - 2015. - Т. 17, № 1. - С. 126-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2015_17_1_19
Наведено результати досліджень впливу максимально допустимих концентрацій мікотоксинів корму на гомеостаз, ефективність штучного осіменіння кобил охолодженою та відталою спермою. Досліджено комплексний вплив субклінічних доз зеараленона, T-2 токсину, дезоксініваленолу і афлатоксину на гематологічні, біохімічні показники крові обстежених племінних конематок української верхової породи. Встановлено, що існуючі максимально допустимі рівні мікотоксинів корму для коней потребують перегляду стосовно племінних кобил, котрі використовуються у системі штучного осіменіння. Встановлено, що комплексне потрапляння в організм обстежених кобил максимально допустимих концентрацій зеараленону, T-2 токсину, дезоксиніваленолу, афлатоксину протягом 4-х і більше тиж знижує ефективність парування на 32,8 % (<$Eroman p~<<~0,001>), осіменіння охолодженою спермою - на 29,5 % (<$Eroman p~<<~0,001>), відталою спермою - на 25,1 % (<$Eroman p~<<~0,001>). За тривалого потрапляння з кормом максимально допустимих концентрацій мікотоксинів у піддослідних кобил у першу чергу зростає активність гамма-глутамілтрансферази на 14-ту добу і сягає максимуму на 21 добу досліду, що свідчить про латентну гепатоцелюлярну недостатність. Через 5 тиж годівлі кобил кормом із допустимими концентраціями зеараленону, T-2 токсину, дезоксиніваленолу і афлатоксину зміни показників крові свідчать про пригнічення імунної системи та скриті запальні процеси, котрі, можливо, сприяли зниженню запліднюваності. Проведені дослідження надають змогу говорити або про необхідність зниження допустимих концентрацій зеараленону, T-2 токсину, дезоксиніваленолу і афлатоксину у кормах для племінних маток як мінімум удвічі; або про обмеження періоду годівлі племінних кобил контамінованим кормом у парувальний період не більше 4 - 5 тиж. Для підвищення виходу лошат перед проведенням штучного осіменіння необхідно враховувати комплексний негативний вплив мікотоксинів корму на гомеостаз конематок.
  Повний текст PDF - 319.157 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ткачов О.
  • Жукова І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ткачов О. В. Вплив максимально допустимих концентрацій мікотоксинів корму на ефективність штучного осіменіння коней / О. В. Ткачов, І. О. Жукова // Біологія тварин. - 2015. - Т. 17, № 1. - С. 126-131. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2015_17_1_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ткачов Олександр Володимирович (1983–) (сільськогосподарські науки)
  • Жукова Ірина Олексіївна (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського