Наукова періодика України Біологія тварин


Рацький М. І. 
Неспецифічна резистентність у крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та за дії специфічних гамма-глобулінів / М. І. Рацький, О. І. Віщур, К. Б. Смолянінов, Н. А. Брода, Н. М. Лешовська, Д. І. Мудрак // Біологія тварин. - 2015. - Т. 17, № 1. - С. 85-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2015_17_1_14
Використання специфічних gamma-глобулінів з метою підвищення стресостійкості та резистентності поросят до коліентеротоксемії у разі відлучення їх від свиноматки зумовлено рядом факторів. А саме, згідно з рекомендаціями ВООЗ, однією з найбільш важливих ділянок застосування препаратів імуноглобулінів є профілактика та лікування бактерійних і вірусних інфекцій. Основною імунологічною властивістю антитіл IgG і IgA ізотипів є висока афінність до патогенних збудників і чинників, внаслідок чого вони здатні нейтралізувати бактеріальні токсини, знижувати інфекційність вірусів, блокувати прикріплення бактерій до клітини. Проведено 2 досліди на поросятах великої білої породи 28-добового віку. Перший дослід проведено на клінічно здорових і хворих на коліентеротоксемію поросятах. Другий дослід проведено на 2-х групах клінічно здорових поросят, по 10 голів у групі. Дослідній групі поросят за 3 дні до відлучення внутрішньом'язово вводили специфічні gamma-глобуліни у дозі 1 мл/кг маси тіла, повторне введення препарату проводили на 12-й день після відлучення. Контрольній групі поросят відповідно у вказані періоди вводили ізотонічний розчин хлориду натрію. Клінічний прояв захворювання поросят коліентеротоксемією інгібує процеси фагоцитозу в їх організмі, про що свідчить зменшення фагоцитарної активності нейтрофільних гранулоцитів крові (<$Eroman p~<<~0,01>). При цьому вміст циркулюючих імунних комплексів (ЦІК) у сироватці крові хворих поросят був вірогідно вищим (<$Eroman p~<<~0,05>), ніж у поросят контрольної групи. Встановлено низький вміст клітинних і гуморальних (лізоцимної активності сироватки крові) факторів захисту, а також високий вміст ЦІК у поросят після відлучення від свиноматок, що вказує на негативний вплив процесу відлучення на імунний захист поросят. Введення поросятам перед відлученням специфічних gamma-глобулінів призводить до активації імунної системи в організмі тварин.
  Повний текст PDF - 291.005 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Рацький М.
  • Віщур О.
  • Смолянінов К.
  • Брода Н.
  • Лешовська Н.
  • Мудрак Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Рацький М. І. Неспецифічна резистентність у крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та за дії специфічних гамма-глобулінів / М. І. Рацький, О. І. Віщур, К. Б. Смолянінов, Н. А. Брода, Н. М. Лешовська, Д. І. Мудрак // Біологія тварин. - 2015. - Т. 17, № 1. - С. 85-91. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2015_17_1_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Рацький Маркіян Іванович (біологічні науки)
  • Віщур Олег Іванович (біологічні науки)
  • Смолянінов Костянтин Борисович (біологічні науки)
  • Брода Наталія Анатоліївна (біологічні науки)
  • Лешовська Наталія Михайлівна (біологічні науки)
  • Мудрак Дарія Іванівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського