Наукова періодика України Біологія тварин


Огородник Н. З. 
Стан природних механізмів захисту у відлучених поросят за дії імунотропного препарату / Н. З. Огородник, О. І. Віщур, В. П. Мізик // Біологія тварин. - 2015. - Т. 17, № 1. - С. 78-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2015_17_1_13
Відомо, що відлучення поросят від свиноматок викликає у них стрес, який супроводжується посиленням процесів пероксидного окиснення ліпідів, інгібуванням активності системи антиоксидантного захисту, що призводить до зниження неспецифічної резистентності, розвитку імунодефіциту. Встановлено, що вітаміни, мікроелементи й амінокислоти знижують негативний вплив стресу на організм тварин. На сьогодні широкого застосування набули ліпосомальні препарати, які поряд із звичайними формами характеризуються значно вищою ефективністю. Мета роботи - з'ясування впливу вітамінів (A, D3, Е), L-аргініну, цинку, селену і кобальту у формі ліпосомальної емульсії на активність клітинної та гуморальної ланок неспецифічної резистентності організму поросят. Дослідження проведено на поросятах великої білої породи, яким за 2 доби до відлучення внутрішньом'язово вводили вказані компоненти у формі ліпосомального препарату, у дозі 0,1 мл/кг маси тіла. У результаті проведених досліджень встановлено, що відлучення поросят від свиноматок спричиняє інгібувальний вплив на активність клітинних і гуморальних факторів природної резистентності, про що свідчить вірогідне зниження бактерицидної активності сироватки крові, зменшення у крові кількості фагоцитуючих моноцитів у реакції макрофагальної трансформації мононуклеарів та зниження фагоцитарного індексу. Парентеральне введення поросятам вітамінів (A, D3, Е), L-аргініну, цинку, селену та кобальту у формі ліпосомальної емульсії сприяло зростанню фагоцитарних індексу і числа, а також підвищенню фагоцитарної активності нейтрофілів крові у всі досліджувані періоди після відлучення. Складники ліпосомального препарату викликали зростання у крові поросят показника макрофагальної трансформації мононуклеарів шляхом збільшення кількості нефагоцитуючих макрофагів. Встановлено підвищення бактерицидної і лізоцимної активності сироватки крові та зниження рівня циркулюючих імунних комплексів у сироватці крові поросят дослідної групи у порівнянні із контрольною у період після відлучення від свиноматок.
  Повний текст PDF - 352.544 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Огородник Н.
  • Віщур О.
  • Мізик В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Огородник Н. З. Стан природних механізмів захисту у відлучених поросят за дії імунотропного препарату / Н. З. Огородник, О. І. Віщур, В. П. Мізик // Біологія тварин. - 2015. - Т. 17, № 1. - С. 78-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2015_17_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Огородник Наталія Зіновіївна (біологічні науки)
  • Віщур Олег Іванович (біологічні науки)
  • Мізик Володимир Павлович (1961–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського