Наукова періодика України Біологія тварин


Тішин О. Л. 
Вплив протипаразитарного препарату "Клозаверм-А" на деякі біохімічні показники крові корів з змішаною інвазією / О. Л. Тішин, К. О. Висоцька-Калинюк // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 3. - С. 145-149. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_3_23
На основі біохімічних досліджень сироватки крові показано вплив протипаразитарного препарату "Клозаверм-А" на обмін білків в організмі овець. Встановлено, що застосування Клозаверму-А у терапевтичній дозі (0,05 мл/кг) незначно впливало на склад білкових фракцій, що проявлялося зниженням вмісту <$E beta>-глобулінів і підвищенням рівня <$E beta>-глобулінів у сироватці крові на 14 і 21 добу після введення, відповідно. Крім того, на 7 добу після введення спостережено тенденцію до зменшення рівня сироваткового альбуміну, в порівнянні з показником до введення препарату, та відмічено вищий рівень <$E beta>-глобулінів, у порівнянні з 14 добою після введення. Однак, на 28 добу після застосування препарату не спостерігали значних змін за вмістом загального білка сироватки крові та у співвідношенні його фракцій, що свідчило про проходження адаптаційних реакцій і відновлення стану біохімічної рівноваги організму овець.Мета роботи - вивчення впливу препарату "Клозаверм-А" на деякі біохімічні показники крові корів зі змішаною інвазією. В досліді були використані корови масою тіла 450 - 550 кг. Перед введенням препарату корів обстежили за допомогою копроовоскопічного методу послідовних промивань щодо наявності в яєць фасціол та за методом Флюллеборна - наявністі у яєць шлунково-кишкових нематод. Інтенсивність інвазії визначали за допомогою методу Трача. З тварин, у яких не виявили яєць гельмінтів, сформували контрольну групу, а в корів, у яких виявили збудники змішаної інвазії, створили 2 дослідні групи. Коровам однієї з дослідних груп вводили протипаразитарний препарат "Клозаверм-А" одноразово внутрім'язово у дозі 0,5 мл на 10 кг маси тіла. У тварин на 14 та 21 доби після введення препарату з яремної вени відбирали кров з дотриманням правил септики та антисептики, і за загальноприйнятими методиками проводили біохімічні дослідження для вивчення впливу "Клозаверму-А" на організм. Встановлено, що на 14 та 21 добу після введення препарату "Клозаверм-А" у корів було виявлено ознаки підсилення активності аспартатамінотрансферази на тлі низької активності лужної фосфатази. Такі зміни активності вищевказаних ензимів крові могли бути пов'язані з порушенням серцевої діяльності та печінки на тлі інтоксикації, викликаної як гельмінтами, так і впливом протипаратзитарного препарату. Але у корів, оброблених "Клозавермом-А", внаслідок знищення гельмінтів покращився білковий обмін у порівнянні з необробленими тваринами, у яких відбулось на 14 добу досліджень вірогідне підвищення у порівнянні з контролем, <$Ebeta>- і <$Egamma>-глобулінів, а на 21 добу і <$Ealpha sub 2>-глобулінів, що вказувало на порушення у даних тварин функції печінки на тлі інвазії.
  Повний текст PDF - 274.436 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тішин О.
  • Висоцька-Калинюк К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тішин О. Л. Вплив протипаразитарного препарату "Клозаверм-А" на деякі біохімічні показники крові корів з змішаною інвазією / О. Л. Тішин, К. О. Висоцька-Калинюк // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 3. - С. 145-149. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_3_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тішин Олександр Леонідович (ветеринарні науки)
  • Висоцька-Калинюк Ксенія Олексіївна (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського