Наукова періодика України Біологія тварин


Остапів Р. Д. 
Інтенсивність дихання сперми та виживання сперміїв за додавання таурину в розріджені еякуляти бугая / Р. Д. Остапів, В. В. Манько, І. М. Яремчук, Д. Д. Остапів // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 3. - С. 110-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_3_18
Вивчено дихальну активність сперми і виживання сперміїв за різних концентрацій таурину в розріджених еякулятів бугая. Інтенсивність Поглинання кисню спермою визначали полярографічно з використанням електрода Кларка (за температури 38,5 C), виживання сперміїв - за зберігання розбавленої сперми (за температури 0 - 4 C) до припинення прямолінійного поступального руху. До розрідженої сперми фосфатно-сольовим буфером та синтетичними середовищами (лактозо-жовтково-гліцериновим розріджувачем та "АндроМед") додавали таурин у концентраціях 0,175, 0,35, 0,525 та 0,7 ммоль/л. На підставі результатів досліджень встановлено залежність між інтенсивністю дихання сперми бугая та виживанням сперміїв за використання різних середовищ розрідження та під впливом таурину у різних концентраціях. Збільшення концентрації таурину в розріджених еякулятах бугая знижує інтенсивність дихання сперми. Найбільш виражене зменшення швидкості поглинання кисню виявлено після розрідження еякулятів фосфатно-сольовим буфером, найнижче - за розбавлення середовищем "АндроМед". За розрідження сперми бугая фосфатно-сольовим буфером виживання статевих клітин підвищується зі збільшенням концентрації таурину. У разі розбавлення еякулятів бугая лактозо-жовтково-гліцериновим розріджувачем залежність виживання сперміїв від вмісту таурину характеризувалась максимальною величиною за додавання 0,35 ммоль/л. Розрідження еякулятів середовищем "АндроМед" виживання сперміїв зі збільшенням концентрації таурину зменшувалося. При цьому величина фізіологічного показника за концентрації 0,7 ммоль/л знизилась на 18,2 % у порівнянні з контролем. Можливою причиною позитивного впливу таурину на виживання статевих клітин є здатність підтримувати трансмембранний потенціал мітохондрій і впливати на утилізацію субстратів, його антиоксидантні властивості або, за негативного ефекту, здатність котранспортуватися у клітину з іонами Na<^>+.
  Повний текст PDF - 311.895 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Остапів Р.
  • Манько В.
  • Яремчук І.
  • Остапів Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Остапів Р. Д. Інтенсивність дихання сперми та виживання сперміїв за додавання таурину в розріджені еякуляти бугая / Р. Д. Остапів, В. В. Манько, І. М. Яремчук, Д. Д. Остапів // Біологія тварин. - 2014. - Т. 16, № 3. - С. 110-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2014_16_3_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Остапів Роман Дмитрович (біологічні науки)
  • Манько Володимир Васильович (1969–) (біологічні науки)
  • Яремчук Ірина Митодіївна (біологічні науки)
  • Остапів Дмитро Дмитрович (1960–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського