Наукова періодика України Біологія тварин


Малюк М. О. 
Імунофенотиповий профіль мультипотентних стовбурових клітин кісткового мозку кролів на пізніх пасажах in vіtro / М. О. Малюк // Біологія тварин. - 2013. - Т. 15, № 4. - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2013_15_4_9
Незважаючи на велику зацікавленість щодо соматичних стовбурових клітин кісткового мозку тварин у зв'язку з їх мультипотентністю, пластичністю, простотою одержання та використання, загальноприйнятих методів їх виділення із тканин не існує. У різних лабораторіях використовують різні методи одержання й очистки стовбурових клітин, які грунтуються на селекції за розміром, властивістю прикріплятися до пластику і скла, експресією відповідних поверхневих антигенів, у зв'язку з чим одержані клітинні популяції суттєво відрізняються за своїми біологічними характеристиками. Виділення і характеристика стовбурових клітин кісткового мозку потребує розробки специфічних маркерних антигенів. У цьому напрямі проведено велику роботу, в результаті якої напрацьовано багато моноклональних антитіл. Незважаючи на це, одержання "чистих" популяцій мультипотентних стовбурових клітин за допомогою одного маркеру залишається нездійсненною мрією. Разом з тим, залишається відкритим питання про те, чи є стовбурові клітини тваринного організму гетерогенними на пізніх пасажах під час in vitro культивування, оскільки практично всі дослідження, які стосуються CD-рецепторного апарату стовбурових клітин, проведено під час культивування клітин на ранніх пасажах. Для проведення експериментальних досліджень мультипотентні стовбурові клітини одержано із кісткового мозку трубчатих кісток кроля. Одержану клітинну масу культивовано у стандартному середовищі. Мікроскопічний аналіз культури здійснено за допомогою інвертованого мікроскопа Axiovert 40 (Карл Цейс). Під час проведення імуноцитохімічних досліджень з метою вивчення експресії специфічних маркерів, використано мультипотентні Ck кісткового мозку кроля на сьомому, дванадцятому та вісімнадцятому пасажах. Для вивчення імунофенотипового профілю визначено експресію білків, асоційованих з проліферацією і клітинним циклом, апоптозом, а також клітинної адгезії та цитоскелету. Проведені імуноцитохімічні дослідження свідчать, що мультипотетні стовбурові клітини кісткового мозку кролів, які культивуються у стандартному поживному середовищі, на пізніх пасажах експресують маркери мезенхімальних і епітеліальних клітин, що підтверджує їх гетерогенність та пластичність. Встановлено, що на пізніх пасажах домінують клітини, які експресують маркери мезенхімального походження.
  Повний текст PDF - 448.247 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Малюк М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Малюк М. О. Імунофенотиповий профіль мультипотентних стовбурових клітин кісткового мозку кролів на пізніх пасажах in vіtro / М. О. Малюк // Біологія тварин. - 2013. - Т. 15, № 4. - С. 66-72. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2013_15_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Малюк Микола Олексійович (1973–) (ветеринарні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського