Наукова періодика України Біологія тварин


Недосєков В. В. 
Вплив несприятливих умов утримання тварин на формування антирабічного імунітету / В. В. Недосєков, А. П. Нікітова, І. М. Полупан // Біологія тварин. - 2013. - Т. 15, № 4. - С. 80-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2013_15_4_11
Вивчено вплив несприятливих умов утримання на формування антирабічного імунітету у морських свинок. Після вакцинації проти сказу різні групи тварин піддавали впливу високої температури, зниженої температури та аліментарному стресу. До вакцинації, через 7, 14, 21, 27, 41 добу в усіх тварин відбирано проби крові, одержали сироватки та встановлено титри антитіл до вірусу сказу за допомогою методу ТФ-ІФА. Дослідженнями встановлено, що найбільший вплив несприятливих умов утримання на формування антирабічного імунітету відбувся у групі морських свинок, яких піддавали аліментарному стресу. Його вплив за антирабічної імунізації тварин свідчив про низький рівень утворення специфічних антитіл, титр яких на 14-у добу був нижче мінімального захисного рівня, в той час як у тварин контрольної групи титри антитіл знаходились на даному рівні (0,5 МО/см<^>3). У разі утримання тварин за зниженої та підвищеної температури спостережено утворення антирабічних антитіл, рівень яких на 41 добу був менше у порівнянні з показниками сироваток крові тварин контрольної групи на 73 та 43 % відповідно. Однак, одержані результати засвідчують ефективність вакцинації на кінець досліду, оскільки титри антирабічних антитіл в усіх сироватках крові тварин були вищими мінімального захисного рівня. Таким чином, вакцина "Рабістар" забезпечує 100 % захист усіх вакцинованих тварин від зараження летальною дозою вуличного вірусу сказу. Одержані результати вказують на доцільність врахування несприятливих умов утримання тварин під час проведення профілактичних щеплень проти сказу.
  Повний текст PDF - 314.652 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Недосєков В.
 • Нікітова А.
 • Полупан І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Недосєков В. В. Вплив несприятливих умов утримання тварин на формування антирабічного імунітету / В. В. Недосєков, А. П. Нікітова, І. М. Полупан // Біологія тварин. - 2013. - Т. 15, № 4. - С. 80-84. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2013_15_4_11.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Недосєков Віталій Володимирович (ветеринарні науки)
 • Нікітова Аліна Петрівна (ветеринарні науки)
 • Полупан Іван Миколайович (ветеринарні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського