Наукова періодика України Біологія тварин


Островська М. Ю. 
Активність гідролітичних ферментів та стан мікробоценозу кишечнику в організмі молодняку курей-несучок за дії "Гуміліду" / М. Ю. Островська, А. В. Гунчак, Л. М. Степченко // Біологія тварин. - 2013. - Т. 15, № 3. - С. 95-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2013_15_3_15
Під час онтогенетичного розвитку в організмі птиці у процесі ювенальної линьки, статевого дозрівання та у зв'язку з початком яйцекладки виникають порушення метаболічних процесів, які характеризуються зниженням активності гідролітичних ферментів шлунково-кишкового тракту та функціонального стану мікробіоти сліпих кишок. Для нівелювання зазначених порушень використано біологічно активну домішку гумінової природи "Гумілід", оскільки органічні кислоти гумінових речовин сприяють травленню, можуть пригнічувати ріст патогенних бактерій і стимулювати зростання природної мікрофлори кишечнику, покращувати перетравлення білка, засвоєння кальцію, а також поживних речовин корму. Дослід проведено на двох групах курочок яєчного напряму продуктивності кросу Хайсекс коричневий, починаючи з 10-добового віку птиці. Курчата дослідної групи одержували препарат "Гумілід" (з розрахунку 2 мг діючої речовини на кг маси тіла), за схемою, запропонованою виробником - Проблемною лабораторією по гумінових речовинах ім. проф. Л. А. Христєвої ДДАУ. Дослід тривав три місяці з наступним забоєм птиці 30-, 60-, 90- та і 20-добового віку. За умови випоювання курчатам препарату "Гумілід" прирости маси тіла птиці за період досліду були вищими на 9,7 %. Водночас, зростала протеїназна активність ферментів слизової оболонки 12-палої кишки в усі досліджені вікові періоди, у порівнянні з її величиною в аналогів контрольної групи. У курчат 60- та і 20-добового віку амілолітична активність підвищувалась, відповідно, на 10 та 18 %, а ліполітична активність - на 17,56 % тільки у птиці 60-добового віку, у порівнянні з відповідними показниками у птиці контрольної групи. Встановлено позитивний вплив біологічно активної домішки гумінової природи на стан мікробіоценозу сліпих кишок молодняку курей кросу Хайсекс коричневий у критичні періоди їх росту і розвитку, що проявляється збільшенням кількості представників облігатної мікрофлори, а саме і біфідо- і лактобактерій.
  Повний текст PDF - 1.742 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Островська М.
  • Гунчак А.
  • Степченко Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Островська М. Ю. Активність гідролітичних ферментів та стан мікробоценозу кишечнику в організмі молодняку курей-несучок за дії "Гуміліду" / М. Ю. Островська, А. В. Гунчак, Л. М. Степченко // Біологія тварин. - 2013. - Т. 15, № 3. - С. 95-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bitv_2013_15_3_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Островська Марта Юріївна (біологічні науки)
  • Гунчак Алла Володимирівна (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського