Наукова періодика України Біологічні студії


Говорін І. А. 
Накопичення гетеротрофних бактерій мідіями та мітілястерами у прибережних акваторіях південно-західної частини Чорного моря / І. А. Говорін, Е. І. Шацилло, Л. М. Нідзвецька // Біологічні студії. - 2015. - Т. 9, № 1. - С. 117-124. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bist_2015_9_1_12
Уперше для південно-західної частини Чорного моря зроблено порівняльний аналіз нагромадження гетеротрофних бактерій алохтонного походження мідіями Mytilus galloprovincialis (Lamarck, 1819) та мітілястерами Mytilaster lineatus (Gmelin, 1798) із обростання бетонних траверсів у 2-х прибережних акваторіях, які розрізняють за ступенем антропогенного навантаження та ізольованості від відкритого моря берегозахисними гідротехнічними спорудами (Одеська затока, район мису Ланжерон). З'ясовано, що бактеріальна контамінація м'якого тіла обох молюсків за природних умов може коливатися у досить широких межах: від <$E1,5~times~103> до <$E2,2~times~105> колонієутворюючих одиниць (КУО) в 1 г м'якого тіла молюска для мідій - від <$E4,5~times~103> до <$E2,5~times~105> КУО/г для мітілястера. Кількість бактеріальних клітин залежить, насамперед, від рівня їх концентрації в морській воді, що контактує з молюсками, а також від її солоності.
  Повний текст PDF - 1.164 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Говорін І.
  • Шацилло Е.
  • Нідзвецька Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Говорін І. А. Накопичення гетеротрофних бактерій мідіями та мітілястерами у прибережних акваторіях південно-західної частини Чорного моря / І. А. Говорін, Е. І. Шацилло, Л. М. Нідзвецька // Біологічні студії. - 2015. - Т. 9, № 1. - С. 117-124. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bist_2015_9_1_12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського