Наукова періодика України Biotechnologia Acta


Kravchenko O. V. 
Isolation of pure cultures iron- and manganese-oxidizing bacteria from rapid filters / O. V. Kravchenko, O. S. Panchenko // Biotechnologia Acta. - 2018. - Vol. 11, № 5. - С. 49-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/biot_2018_11_5_7
Мета дослідження - виділення з питної води чистих культур мікроорганізмів, здатних окиснювати залізо та марганець, з подальшим оцінюванням їх ефективності з метою видалення цих речовин на швидких фільтрах. Для оцінювання ефективності вибрані штами вирощували на твердому живильному середовищі, готували суспензію та обробляли нею цеолітове завантаження. Виділено 10 чистих культур мікроорганізмів, здатних окиснювати залізо та марганець, які віднесено до 6 родів: Siderocapsa, Leptothrix, Sphaerotillus, Galionella, Metallogenium, Hyphomicrobium. Порівняння ефективності родів Leptothrix, Sphaerotillus, Metallogenium показало, що за умов цих експериментів бактерії роду Leptothrix ефективніше видаляють залізо і марганець за низьких концентрацій у модельному розчині.Мета дослідження - виділення з питної води чистих культур мікроорганізмів, здатних окиснювати залізо та марганець, з подальшим оцінюванням їх ефективності з метою видалення цих речовин на швидких фільтрах. Для оцінювання ефективності вибрані штами вирощували на твердому живильному середовищі, готували суспензію та обробляли нею цеолітове завантаження. Виділено 10 чистих культур мікроорганізмів, здатних окиснювати залізо та марганець, які віднесено до 6 родів: Siderocapsa, Leptothrix, Sphaerotillus, Galionella, Metallogenium, Hyphomicrobium. Порівняння ефективності родів Leptothrix, Sphaerotillus, Metallogenium показало, що за умов цих експериментів бактерії роду Leptothrix ефективніше видаляють залізо і марганець за низьких концентрацій у модельному розчині.
  Повний текст PDF - 147.509 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Kravchenko O.
 • Panchenko O.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Kravchenko O. V. Isolation of pure cultures iron- and manganese-oxidizing bacteria from rapid filters / O. V. Kravchenko, O. S. Panchenko // Biotechnologia Acta. - 2018. - Vol. 11, № 5. - С. 49-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/biot_2018_11_5_7.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського