Наукова періодика України Бізнес Інформ


Довгаль О. А. 
Особливості змісту й форм міжнародного бізнесу в умовах глобалізації / О. А. Довгаль, Ю. М. Панкoва // Бізнес Інформ. - 2016. - № 6. - С. 25-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2016_6_5
На підставі аналізу публікацій та українського законодавства уточнено поняття "міжнародний бізнес" та визначено перелік його форм. Відмічено, що транснаціональні корпорації (ТНК) є найбільш ефективною формою організації міжнародного бізнесу та проаналізовано перелік та характеристики найбільших міжнародних ТНК у світі за 2014 р. Проаналізовано поняття "глобалізація" та розглянуто рейтинг країн за ступенем глобалізації Globalization Index, що враховує характеристики країн за чотирма напрямками (економічна глобалізація, персональні контакти, інформаційно-комунікаційні технології, залучення до міжнародної політики), за якими Україна займала у 2015 р. 42 позицію з 207, та відмічено, що цей показник має позитивну динаміку. Виявлено та описано вплив глобалізаційних процесів на форми міжнародного бізнесу за такими напрямками: політична глобалізація; фінансово-економічна глобалізація; територіально-демографічна глобалізація; інформаційно-комунікаційна глобалізація. Перспективами подальших розвідок у цьому напрямку є дослідження середовища та факторів розвитку сучасних форм міжнародного бізнесу.
  Повний текст PDF - 327.57 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Довгаль О.
 • Панкoва Ю.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Довгаль О. А. Особливості змісту й форм міжнародного бізнесу в умовах глобалізації / О. А. Довгаль, Ю. М. Панкoва // Бізнес Інформ. - 2016. - № 6. - С. 25-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2016_6_5.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Довгаль Олена Андріївна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського