Наукова періодика України Бізнес Інформ


Матюшенко І. Ю. 
Перспективи розвитку атомної енергетики та радіаційних технологій в Україні / І. Ю. Матюшенко // Бізнес Інформ. - 2014. - № 12. - С. 254-266. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2014_12_36
Наведено основні напрямки і проблеми розвитку атомної енергетики в Україні. Встановлено, що при плануванні розвитку енергосистеми України в умовах дії Угоди про асоціацію з ЄС необхідно буде поєднувати вимоги до рівня цін і надійності поставок електроенергії, що можливо досягти лише на основі розвитку атомної енергетики як основного джерела базової електроенергії. Показано, що в Україні, де ядерна енергетика забезпечує 50 % виробництва електроенергії, з 15 блоків АЕС чотири перевищили плановий термін експлуатації (30 років), а дев'ять пропрацювали понад 20 років, тобто вже сьогодні в урядових програмах необхідно передбачати технологічні та економічні заходи, спрямовані на подовження терміну експлуатації працюючих енергоблоків і поступове їх закриття. Визначено, що для атомної енергетики Україні необхідно провести диверсифікацію ядерних технологій і здійснити поступовий перехід на використання реакторів четвертого покоління, що будуть застосовуватися при добудовуванні нових енергоблоків, а також реалізувати ефективні рішення для розвитку ядерно-паливного циклу та поводження з радіоактивними відходами й відпрацьованим ядерним паливом. Представлено результати виконання Державної програми фундаментальних і прикладних досліджень з проблем використання ядерних матеріалів, ядерних і радіаційних технологій у сфері розвитку галузей економіки на 2004 - 2010 рр., а також Цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України "Науково-технічний супровід розвитку ядерної енергетики та застосування радіаційних технологій у галузях економіки" за 2011 - 2013 рр.
  Повний текст PDF - 500.52 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Матюшенко І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Матюшенко І. Ю. Перспективи розвитку атомної енергетики та радіаційних технологій в Україні / І. Ю. Матюшенко // Бізнес Інформ. - 2014. - № 12. - С. 254-266. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/binf_2014_12_36.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Матюшенко Ігор Юрійович (1965–) (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського