Наукова періодика України Безпека інформації


Остапенко Н. 
Удосконалена функція гешування MD4 / Н. Остапенко, В. Кінзерявий, К. Кириченко, А. Грицак // Безпека інформації. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 118-123. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bezin_2018_24_2_7
Сьогодні інформація розглядається як стратегічний ресурс. Модифікація інформації чи її незаконне розповсюдження може призвести до серйозних наслідків. Забезпечення захисту інформації ускладняються із розвитком обчислювальних систем. Цілісність важливих файлів операційної системи, програм чи даних контролюється функціями гешування. Гешування застосовується для побудови асоціативних масивів, пошуку дублікатів в серіях наборів даних, побудови унікальних ідентифікаторів для наборів даних, контрольного підсумовування з метою виявлення випадкових або навмисних помилок при зберіганні або передачі, для зберігання паролів в системах захисту, при виробленні електронного підпису. Не так давно галузь криптографії, що пов'язана з гешуванням зіткнулась із вагомою проблемою - забезпеченням стійкості до мультиколізій, які використовуються атакою Жукса. В своїй роботі Жукс показав, що стійкість геш-значення, яке обчислюють шляхом каскадування цих функцій не набагато більша ніж стійкість однієї з них. Крім того відомі алгоритми гешування не дозволяють у повній мірі вирішувати питання забезпечення криптографічної стійкості та високої швидкодії алгоритмів. Тому розробка нових та удосконалення існуючих функцій гешування з метою підвищення ефективності криптографічного захисту ніколи не втратить своєї актуальності. З огляду на це, у роботі запропоновано функцію гешування newMD4, що була розроблена на основі оригінальної функції гешування MD4. Розроблена функція гешування newMD4 має декілька нововведень у порівнянні із MD4: при стисненні замість чотирьох 32-бітних змінних запропоновано використання п'яти 64-бітних змінних; збільшено довжину геш-значення до 256-біт; замінені додаткові функції; додані додаткові операції на кожному етапі. Проведено експериментальні дослідження, щодо оцінки швидкісних та статистичних характеристик запропонованої функції гешування. За однакових умов, проведені експериментальні дослідження з оцінки швидкісних характеристик, які показали, що функція гешування newMD4 швидша за оригінальний MD4 в 1,43 разів. Для дослідження статистичних характеристик використано тести NIST STS, при цьому функції гешування використовувались для генерації послідовностей, статистичні характеристики яких перевірялися зазначеними тестами. Згідно результатів дослідження послідовності, що згенеровано за допомогою функції гешування newMD4 показали кращі статистичні характеристики порівняно із оригіналом.
  Повний текст PDF - 563.072 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Остапенко Н.
  • Кінзерявий В.
  • Кириченко К.
  • Грицак А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Остапенко Н. Удосконалена функція гешування MD4 / Н. Остапенко, В. Кінзерявий, К. Кириченко, А. Грицак // Безпека інформації. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 118-123. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bezin_2018_24_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Остапенко Наталія Валентинівна (технічні науки)
  • Кінзерявий Василь Миколайович (1985–) (національна безпека)
  • Кириченко Костянтин Володимирович (технічні науки)
  • Грицак Анатолій Васильович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського