Наукова періодика України Безпека інформації


Одарченко Р. 
Розробка системи управління кіберінцидентами в мережах LTE / Р. Одарченко, В. Гнатюк, Т. Федюра, А. Коберник // Безпека інформації. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 84-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bezin_2018_24_2_3
Стільникові мережі зв'язку на даному етапі являються одними із найпоширеніших у всьому світі. Останнім технологічним рішенням, яке знайшло широкого поширення, являються мережі LTE. Дані мережі використовуються для передачі голосу, даних, підключення стаціонарних пристроїв, пристроїв інтернету речей тощо. Проте із рядом переваг, які надає кожне нове покоління мереж зв'язку, з'являються і нові загрози, зокрема в області забезпечення кібербезпеки. Так виникають нові види атак, кількість пристроїв, з яких вони можуть бути організовані. Тому дуже важливим є розробка нових механізмів забезпечення кібербезпеки в сучасних стільникових мережах, як нададуть гарантії безпечної доставки даних абонентів та пристроїв IoT. Проведено аналіз механізмів забезпечення інформаційної безпеки найпопулярнішого в світі типу мереж LTE. Проведені дослідження показали, що мережі LTE, незважаючи на ряд переваг, мають також недоліки. Насамперед, це вразливість до атак DoS, вірусних атак, атак на додаткові сервіси. Наявність вразливостей та кіберзагроз породжує кіберінциденти, для локалізації та нейтралізації яких необхідні ефективні методи виявлення, ідентифікації, оброблення та розслідування. Щоб виявити та боротися з кіберінцидентами, було створено архітектуру системи управління кіберінцидентами в мережах LTE. Наведена класифікація кіберінцидентів, розглянута служба реагування на комп'ютерні інциденти (CERT) та параметри звернень до цієї служби. В якості варіанту побудови системи управління кіберінцидентами досліджено систему netForensics, яка призначена для роботи з гетерогенним середовищем продуктів забезпечення інформаційної безпеки і реалізує безперервний збір, обробку та відображення подій безпеки. Запропоновано варіант розгортання системи управління кіберінцидентами netForensics в мережі LTE, розглянуто основні елементи мережі LTE та їх взаємодія з netForensics nFX Open Security Platform. Ця система управління кіберінцидентами має широкі можливості щодо роботи в розподіленому режимі, підтримку різних відмовостійких конфігурацій тощо.
  Повний текст PDF - 871.004 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Одарченко Р.
  • Гнатюк В.
  • Федюра Т.
  • Коберник А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Одарченко Р. Розробка системи управління кіберінцидентами в мережах LTE / Р. Одарченко, В. Гнатюк, Т. Федюра, А. Коберник // Безпека інформації. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 84-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bezin_2018_24_2_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Одарченко Роман Сергійович (технічні науки)
  • Гнатюк Віктор Олександрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського