Наукова періодика України Безпека інформації


Гізун А. 
Програмний комплекс виявлення та оцінювання кризових ситуацій в інформаційній сфері / А. Гізун // Безпека інформації. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 137-146. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bezin_2018_24_2_10
Забезпечення сталого розвитку людства та його безпекових аспектів на сьогодні тісно пов'язано з необхідністю управління інцидентами/потенційними кризовими ситуаціями. Зокрема, важливим є їх вчасне виявлення, ідентифікування та оцінювання. Так, виникнення різного роду інцидентів інформаційної безпеки можуть серйозно вплинути на бізнес-процеси будь-якого підприємства, а при досягненні рівня їх впливу на інформаційну систему певного критичного значення виникає можливість появи кризової ситуації. Особливий напрямок стратегічного менеджменту, який регулює процеси управління кризовими ситуаціями - їх виявлення, ідентифікацію, оцінювання, нейтралізацію, попередження та ліквідацію наслідків - управління безперервністю бізнесу бере свій початок ще в 80-их роках минулого сторіччя. Проте раніше в цій сфері переважали системи, основними функціями яких були лише підтримка інформаційних технологій за умов кризи, нейтралізація чи ліквідація наслідків, документаційне забезпечення формування та виконання планів безперервності бізнесу. І лише зараз увагу почали акцентувати на процедурі раннього виявлення кризової ситуації чи оцінки її деструктивного впливу. Сучасні системи управління кризовими ситуаціями здебільшого використовують математичні моделі, засновані на теорії ймовірностей, ознакових та компараторних моделях, що мають ряд суттєвих недоліків. Запропоновано опис програмного забезпечення, яке реалізує розроблений обчислювальний комплекс виявлення та оцінювання кризових ситуацій в інформаційній сфері, робота якого грунтується на використані нечітких слабоформалізованих моделей та методів з застосуванням експертних підходів. Такий комплекс дозволяє нівелювати основні недоліки відомих подібних рішень, в тому числі залежність від статистичних даних, швидкості їх обробки, неповноти та нечіткості вхідних даних. Описана програмна реалізації обчислювального комплексу виявлення та оцінювання кризових ситуацій в інформаційній сфері, його інтерфейс та функціонал, описані режими роботи та особливості застосування як в режимі реального часу, так і для моделювання кризових ситуацій різного роду.
  Повний текст PDF - 1.469 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гізун А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гізун А. Програмний комплекс виявлення та оцінювання кризових ситуацій в інформаційній сфері / А. Гізун // Безпека інформації. - 2018. - Т. 24, № 2. - С. 137-146. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bezin_2018_24_2_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гізун Андрій Іванович (1987–) (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського