Наукова періодика України Безпека інформації


Поліщук Ю. 
Мас-медіа як канал маніпулятивного впливу на суспільство / Ю. Поліщук, С. Гнатюк, Н. Сєйлова // Безпека інформації. - 2015. - Т. 21, № 3. - С. 301-308. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bezin_2015_21_3_13
Інформація у руках невеликої групи людей може стати засобом тотального маніпулятивного впливу на свідомість як конкретних осiб, так і мас. Розвиток засобів масової інформацій (телебачення, Інтернет, радіо, преса тощо) значно спрощує цей процес. Методи маніпулювання свідомістю є предметом наукових досліджень, проте в літературі відсутнє систематизоване їх представлення - це ускладнює пошук та зменшує ефективність їх подальшого дослідження. Виходячи із цього, основною метою роботи є аналіз методів маніпулятивного впливу на суспільство за допомогою мас медіа. Проаналізовано існуючі дефініції терміну "маніпуляція" та сформульовано авторське тлумачення цього поняття. Проведено оцінку можливості впливу мас медіа на окрему особу і суспільство в цілому і, як наслідок, представлено рівні та типи маніпулятивного впливу. Досліджено існуючі методи маніпулятивного впливу каналами мас медіа та висвітлено наочні приклади такого впливу на особу та суспільство. У подальшому є доцільним дослідження сфери маніпулятивного впливу, з метою розробки формалізованої моделі інформаційного впливу мас медіа за допомогою методів маніпулятивного впливу та системи їх виявлення.
  Повний текст PDF - 623.164 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Поліщук Ю.
 • Гнатюк С.
 • Сєйлова Н.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Поліщук Ю. Мас-медіа як канал маніпулятивного впливу на суспільство / Ю. Поліщук, С. Гнатюк, Н. Сєйлова // Безпека інформації. - 2015. - Т. 21, № 3. - С. 301-308. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/bezin_2015_21_3_13.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Поліщук Юлія Валеріївна (технічні науки)
 • Гнатюк Сергій Леонідович (історичні науки)
 • Гнатюк Сергій Олександрович (технічні науки)
 • Гнатюк Сергій Євгенович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського