Наукова періодика України Архів офтальмології України


Риков С. О. 
Концептуальні напрями та медико-організаційна технологія оптимізації моніторингу стану зору у школярів / С. О. Риков, Н. М. Орлова, А. О. Костецька // Архів офтальмології України. - 2017. - Т. 5, № 2. - С. 10-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aroft_2017_5_2_4
Моніторинг стану зору школярів є важливою складовою в системі охорони здоров'я підростаючого покоління. Мета дослідження - науково обгрунтувати концептуальні напрями та організаційну технологію оптимізації медико-соціального моніторингу (МСК) стану зору та факторів ризику його порушень у школярів. Концептуальні напрями та організаційна технологія оптимізації МСМ розроблені на підставі методології системного підходу і системного аналізу із використанням інформаційно-аналітичного, епідеміологічного, статистичного методів. інформаційною базою для обгрунтування концептуальних напрямів і розробки організаційної технології МСМ виступили наукові праці фахівців з організації та управління охороною здоров'я, а також результати власних офтальмологічних, медико-соціальних та епідеміологічних досліджень, у ході яких здійснено аналіз стану офтальмологічного здоров'я дітей і організації офтальмологічної допомоги дітям, отримано комплексну медико-соціальну характеристику чинників ризику формування порушень зору у школярів та розроблено методику індивідуального прогнозування ризику їх розвитку. У дослідженні науково обгрунтовано концептуальні напрями та розроблено медико-організаційну технологію і функціонально-організаційну модель багаторівневого медико-соціального моніторингу стану органа зору та факторів ризику розвитку його порушень. Висновки: основними особливостями розробленої медико-організаційної технології моніторингу є: залучення батьків до здійснення моніторингу факторів ризику розвитку порушень зору у дітей та їх профілактики на індивідуальному рівні; підвищення ролі первинної ланки системи охорони здоров'я в проведенні моніторингу і запобіжних заходів; забезпечення керівництва закладу та територіального органу управління охороною здоров'я системною інформацією про стан офтальмологічного здоров'я та його детермінанти, ефективність здійснення профілактичних заходів з метою ухвалення управлінських рішень, спрямованих на оптимізацію системи охорони зору школярів району.
  Повний текст PDF - 803.041 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Риков С.
  • Орлова Н.
  • Костецька А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Риков С. О. Концептуальні напрями та медико-організаційна технологія оптимізації моніторингу стану зору у школярів / С. О. Риков, Н. М. Орлова, А. О. Костецька // Архів офтальмології України. - 2017. - Т. 5, № 2. - С. 10-16. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aroft_2017_5_2_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Риков Сергій Олександрович (медичні науки)
  • Орлова Наталія Михайлівна (медичні науки)
  • Орлова Наталія Миколаївна (медичні науки)
  • Костецька Анна Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського