Наукова періодика України Архів офтальмології України


Заремба Є. Х. 
Ураження органа зору у хворих на артеріальну гіпертензію при недиференційованій дисплазії сполучної тканини / Є. Х. Заремба, Н. О. Рак, О. М. Шевчун-Пудлик, Т. П. Донарська, Н. В. Гриб // Архів офтальмології України. - 2017. - Т. 5, № 1. - С. 27-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aroft_2017_5_1_7
Опрацьовано прогностичні критерії тяжкості артеріальної гіпертензії (АГ) на основі вивчення проявів недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). Мета дослідження - вивчення зміни органу зору у хворих на артеріальну гіпертензію за недиференційованої дисплазії сполучної тканини. Обстежено 75 хворих на АГ II - III стадії 1 - 3 ступенів високого та дуже високого ризику (50 жінок, 25 чоловіків), середній вік яких становив 63,5 +- 4,2 роки. Проведено дослідження клініко-морфологічних змін, показників лабораторних обстежень (ліпідний спектр крові, C-реактивний білок, серомукоїди, сечова кислота), та офтальмологічні методи дослідження (візометрію, офтальмоскопію, тонометрію, біомікроскопію, офтальмометрію, дослідження кольорового зору та визначення кута косоокості). Під час порівняльного аналізу у 11,3 % хворих були відсутні прояви недиференційованої дисплазії сполучної тканини, у 88,7 % спостерігали ряд симптомів та ознак НДСТ. Виявлено широке розповсюдження недиференційованої дисплазії сполучної тканини, в основі якої лежить її патологія. Серед змін органу зору найчастіше зустрічали ангіопатію сітківки у 96,8 %, обмеження периферичного поля зору - у 32,3 % осіб, пресбіопію - у 32,3 %, гіперметропію - у 25,8 %, міопії легкого ступеня - у 16,1 %, середнього - у 12,9 %. Катаракту у хворих на АГ поєднану з дисплазією сполучної тканини діагностували у 12,9 % хворих, глаукому - у 9,68 % хворих. Астигматизм відмічали у 6,5 %, атрофію дисків зорових нервів - у 6,5 %, псевдофакію - у 4,9 %, плоску рогівку - у 3,2 %, підвивих кришталика - у 1,6 %, деструкцію скловидного тіла - у 1,6 % пацієнта. Вроджена стаціонарна нічна сліпота зустрічалася у 1,3 % хворих на АГ. Висновки: зміни органу зору у разі НДСТ характеризується вираженим поліморфізмом клінічних проявів. Вони поєднуються між собою, об'єднуючись в один клінічний синдром. Одержані результати свідчать про широке розповсюдження змін органів зору у хворих на АГ, поєднану з дисплазією сполучної тканини. Хворі на АГ з фенотипічними та вісцеральними ознаками ДСТ відрізняються від пацієнтів з АГ без ознак ДСТ характером змін патології органу зору; негативно впливає на перебіг і прогноз, збільшуючи кількість ускладнень.
  Повний текст PDF - 376.094 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Заремба Є.
  • Рак Н.
  • Шевчун-Пудлик О.
  • Донарська Т.
  • Гриб Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Заремба Є. Х. Ураження органа зору у хворих на артеріальну гіпертензію при недиференційованій дисплазії сполучної тканини / Є. Х. Заремба, Н. О. Рак, О. М. Шевчун-Пудлик, Т. П. Донарська, Н. В. Гриб // Архів офтальмології України. - 2017. - Т. 5, № 1. - С. 27-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aroft_2017_5_1_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського