Наукова періодика України Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії


Козачок О. Б. 
Відносини Галицького князівства з Візантією у контексті міжнародних зв`язків середини-другої половини ХІІ ст. / О. Б. Козачок // Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії. - 2014. - Вип. 17. - С. 7-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/apvvi_2014_17_3
Розглянуто особливості формування політичних зв’язків Галицької держави з Візантією у комплексі міжнародних відносин, окреслено основні тенденції міжнародної співпраці. Увагу зосереджено на проблемах візантійсько-галицького кордону, укладенні антиполовецького союзу, політичної залежності князівства від імперії, ролі галицьких володарів у візантійсько-угорському протистоянні та повстанні Асенів у Болгарії. На основі опрацьованих джерел зроблено висновки, що Візантійську імперію та Галицьке князівство поєднували союзні договірні відносини. Домовленості Константинополя з Галичем полягали більше у взаємній підтримці на міжнародній арені, зокрема проти Угорщини. Антиполовецький союз Галицького князівства з Візантією укладено на межі ХІІ - ХІІІ ст. і реалізовано через успішні походи проти куманів князя Романа Мстиславовича. Причетність галицького князя до подій у Болгарії 80-х рр. ХІІ ст. за наявними джерелами підтвердити не можна, проте участь у подіях "бродників" засвідчують спільні походи з болгарами на початку XIII ст.
  Повний текст PDF - 490.312 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Козачок О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Козачок О. Б. Відносини Галицького князівства з Візантією у контексті міжнародних зв`язків середини-другої половини ХІІ ст. / О. Б. Козачок // Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії. - 2014. - Вип. 17. - С. 7-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/apvvi_2014_17_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Козачок Ольга Богданівна (історичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського