Наукова періодика України Авіаційно-космічна техніка і технологія


Фордуй С. Г. 
Резерви підвищення ефективності трансформації теплоти установки автономного енергозабезпечення / С. Г. Фордуй, А. М. Радченко, А. А. Зубарєв, В. В. Бойчук, О. В. Остапенко // Авиационно-космическая техника и технология. - 2019. - № 4. - С. 25-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2019_4_7
Проаналізовано ефективність трансформації теплоти в установці автономного електро-, тепло- і холодозабезпечення підприємства. Установка автономного енергозабезпечення включає два газопоршневих двигуна JMS 420 GS-N.LC GE Jenbacher, що виконані у вигляді когенераційних модулів з теплообмінниками для відведення теплоти випускних газів, наддувної газоповітряної суміші, охолоджуючої води рубашки двигуна і мастила на нагрів води. Теплота гарячої води трансформується абсорбційною бромистолітієвою холодильною машиною AR-D500L2 Century в холод, який витрачається на технологічні потреби і для роботи центрального кондиціонера, що охолоджує припливне повітря машинного відділення, звідки воно всмоктується турбокомпресором двигуна. Виявлено наявність значних втрат теплоти, які сягають близько 30 % всієї теплоти, що відводиться від когенераційного газопоршневого модуля і обумовлені неузгодженістю режимів сумісної роботи абсорбційної бромистолітієвої холодильної машини і газопоршневого двигуна. Ця неузгодженість спричинена суперечливими умовами їх ефективної експлуатації по температурі зворотного теплоносія на виході з абсорбційної бромистолітіевої холодильної машини і на вході в систему охолодження двигуна. Термічний стан газопоршневого двигуна забезпечується підтриманням температури зворотного теплоносія на вході до нього не вище 70 <$E symbol Р>С. У той же час при трансформації теплоти теплоносія в холод в абсорбційній бромистолітієвій холодильній машині зниження його температури в ній становить не більше ніж 10 - 15 <$E symbol Р>С, тобто до 75 - 80 <$E symbol Р>С, при температурі теплоносія на виході з когенераційного газопоршневого модуля, тобто на вході абсорбційної бромистолітієвої холодильної машини, 90 <$E symbol Р>С. Тому зворотний теплоносій додатково охолоджується в радіаторі "аварійного скидання" з відведенням його теплоти в довкілля. За результатами обробки даних моніторингу системи трансформації теплоти в установці автономного енергозабезпечення показана можливість підвищення холодопродуктивності установки шляхом ступінчастої трансформації скидної теплоти зворотного теплоносія в холод в абсорбційній бромистолітієвій та ежекторній холодильних машинах.
  Повний текст PDF - 845.259 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Фордуй С.
  • Радченко А.
  • Зубарєв А.
  • Бойчук В.
  • Остапенко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Фордуй С. Г. Резерви підвищення ефективності трансформації теплоти установки автономного енергозабезпечення / С. Г. Фордуй, А. М. Радченко, А. А. Зубарєв, В. В. Бойчук, О. В. Остапенко // Авиационно-космическая техника и технология. - 2019. - № 4. - С. 25-30. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2019_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Фордуй Сергій Георгійович (технічні науки)
  • Радченко Андрій Миколайович (технічні науки)
  • Остапенко Олексій Володимирович (технічні науки)
  • Остапенко Олексій Валерійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського