Наукова періодика України Авіаційно-космічна техніка і технологія


Радченко Р. М. 
Отримання і використання конденсату при охолодженні повітря на вході енергоустановки та проблема сепарації крапельної вологи з аерозольної суміші в градирнях / Р. М. Радченко, Б. С. Портной, С. А. Кантор, В. С. Ткаченко, А. А. Зубарєв // Авиационно-космическая техника и технология. - 2018. - № 5. - С. 23–27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2018_5_6
Проаналізовані процеси тепловологісної обробки (охолодження з осушенням) повітря у двоступеневому повітроохолоджувачі на вході газотурбінної установки із застосуванням тепловикористовуючої холодильної машини комбінованого типу, яка складається з абсорбційної бромистолітієвої холодильної машини високотемпературного охолодження повітря до температури близько 15 <$E symbol Р>С та хладонової ежекторної холодильної машини низькотемпературного охолодження повітря до температури 10 <$E symbol Р>С і нижче, котрі трансформують теплоту відпрацьованих газів газотурбінної установки в холод з отриманням у повітроохолоджувачах конденсату як супутнього продукту охолодження повітря. Аналіз проведено для кліматичних умов півдня України. Відведення теплоти від конденсаторів та абсорбера тепловикористовуючих холодильних машин здійснюється відкритими градирнями мокрого типу. Виходячи з розподілення теплового навантаження на ступені двоступеневого повітроохолоджувача і теплових коефіцієнтів тепловикористовуючих холодильних машин, визначено проектне навантаження на градирні та їх кількість. За результатами моделювання роботи системи охолодження повітря на вході газотурбінної установки отримані дані з поточної та загальної кількості конденсату, що випадає в повітроохолоджувачах у процесі конденсації водяної пари, яка завжди міститься у вологому повітрі, а також дані з кількості води, необхідної для підживлення градирень відкритого типу. При цьому розглядали лише втрати води, зумовлені лише механічним виносом (без врахування її випаровування в градирнях), що гостро ставить проблему сепарації крапельної вологи з аерозольної суміші. В результаті порівняння кількості води, необхідної для підживлення градирень, з одного боку, і кількості конденсату, отриманого в процесі охолодження повітря на вході газотурбінної установки, з іншого боку, показана можливість часткового забезпечення необхідних потреб води для підживлення градирень. Запропонована принципова схема двоступеневого охолодження повітря на вході газотурбінної установки в абсорбційній бромистолітієвій і хладоновій ежекторній холодильних машинах з градирнями мокрого типу для відведення теплоти від тепловикористовуючих холодильних машин і отриманням конденсату як супутнього продукту охолодження повітря та його застосуванням для підживлення градирень.
  Повний текст PDF - 403.128 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Радченко Р.
  • Портной Б.
  • Кантор С.
  • Ткаченко В.
  • Зубарєв А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Радченко Р. М. Отримання і використання конденсату при охолодженні повітря на вході енергоустановки та проблема сепарації крапельної вологи з аерозольної суміші в градирнях / Р. М. Радченко, Б. С. Портной, С. А. Кантор, В. С. Ткаченко, А. А. Зубарєв // Авиационно-космическая техника и технология. - 2018. - № 5. - С. 23–27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2018_5_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Радченко Роман Миколайович (технічні науки)
  • Кантор Сергій Анатолійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського