Наукова періодика України Авіаційно-космічна техніка і технологія


Радченко А. М. 
Метод визначення холодопродуктивності термотрансформатора за максимальним темпом прирощення термочасового потенціалу охолодження повітря / А. М. Радченко // Авиационно-космическая техника и технология. - 2018. - № 4. - С. 53–57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2018_4_9
Обгрунтовано можливість застосування методу термочасового потенціалу охолодження для визначення встановленої (проектної) холодопродуктивності термотрансформатора (холодильної машини) за максимальним його прирощенням відповідно до поточних кліматичних умов за певний період експлуатації. Оскільки ефект від охолодження повітря, зокрема на вході ГТУ, залежить від тривалості та глибини охолодження, то запропоновано його визначення термочасовим потенціалом. Виходячи з різного темпу прирощення річного термочасового потенціалу охолодження зі збільшенням встановленої холодопродуктивності термотрансформатора, обумовленого зміною теплового навантаження відповідно до поточних кліматичних умов упродовж року, необхідно вибирати таке проектне теплове навантаження на термотрансформатор охолодження повітря (його встановлену холодопродуктивність), яке забезпечує досягнення максимального або близького до нього річного термочасового потенціалу охолодження при відносно високих темпах його прирощення. З метою визначення встановленої холодопродуктивності, яка забезпечує максимальний темп нарощування річного термочасового потенціалу охолодження, проаналізовано залежність річного термочасового потенціалу охолодження, віднесеного до встановленої холодопродуктивності термотрансформатора, від встановленої холодопродуктивності термотрансформатора. За результатами досліджень запропоновано метод визначення проектного теплового навантаження (встановленої холодопродуктивності) термотрансформатора за максимальних темпів його прирощення, що стало подальшим розвитком розробленої методології раціонального проектування термотрансформаторів охолодження повітря на вході теплових двигунів на основі термочасового потенціалу.
  Повний текст PDF - 334.236 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Радченко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Радченко А. М. Метод визначення холодопродуктивності термотрансформатора за максимальним темпом прирощення термочасового потенціалу охолодження повітря / А. М. Радченко // Авиационно-космическая техника и технология. - 2018. - № 4. - С. 53–57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/aktit_2018_4_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Радченко Андрій Миколайович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського