Наукова періодика України Архів клінічної медицини


Чінєренва О. 
Варіабельність серцевого ритму у хворих з постінфарктними аневризмами лівого шлуночка / О. Чінєренва, А. І. Витриховський, Е. Я. Варениця, О. М. Лібрик // Архів клінічної медицини. - 2016. - № 2. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2016_2_16
Відомо, що у хворих з постінфарктною аневризмою лівого шлуночка (ПАЛШ) визначення варіабельності серцевою ритму (ВСР) використовується для скринінгу виникнення шлуночкових аритмій. Проте даних щодо зміни ВСР у хворих з ПАЛШ залежно від різної тактики лікування в літературі не так багато, і це питання залишається недостатньо висвітленим. Мета дослідження - вивчення особливостей ВСР у таких хворих залежно від тактики лікування. Проаналізовано результати обстеження 238 хворих з ПАЛШ, яких було розподілено залежно від лікування на 3 групи: з оптимальною базовою терапією, після перкутанних втручань, після аортокоронарного шунтування (АКШ). Усім дослідним проводили моніторування ЕКГ з аналізом ВСР. Дослідження показало, що у хворих з ПАЛШ ВСР залежить від тактики лікування і для них характерна гіперсимпатикотонія. Так, значення хвиль діапазону "LF" складало 3103 +- 93,6 мс<^>2 і 3295 +- 45,4 мс<^>2, у хворих першої та третьої груп, що переважало даний параметр як для контрольної, так і для другої груп, p << 0,05. Парасимпатичні впливи, натомість, у хворих з ПАЛШ ослаблені. Аналіз інтегральних показників виявив, що у хворих з ПАЛШ переважає активність автономних механізмів регуляції. Так, індекс централізації був найнижчим у хворих першої та другої груп, 2,9 +- 0,3 і 2,3 +- 0,1, відповідно, що було нижче у порівнянні з контрольною групою, p << 0,05. Виявлено й інші закономірності. Висновки: параметри ВСР залежать від тактики ведення хворих. Для осіб з медикаментозною тактикою ведення характерні найбільш несприятливі характеристики ВСР. Для них констатовано гіперсимпатикотонію та високі гуморальні регуляторні впливи. Використання реваскуляризації у хворих з ПАЛШ шляхом ПКВ надає змогу знизити агресивні симпатичні впливи, а також величину індексу Баєвського. Використання у хворих АКШ не дозволяє оптимізувати вегетативний баланс, хоча дещо знижує стрес-індекс у таких хворих.
  Повний текст PDF - 284.983 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Чінєренва О.
  • Витриховський А.
  • Варениця Е.
  • Лібрик О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Чінєренва О. Варіабельність серцевого ритму у хворих з постінфарктними аневризмами лівого шлуночка / О. Чінєренва, А. І. Витриховський, Е. Я. Варениця, О. М. Лібрик // Архів клінічної медицини. - 2016. - № 2. - С. 50-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2016_2_16.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Витриховський Андрій Ігорович (медичні науки)
  • Лібрик Олег Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського