Наукова періодика України Архів клінічної медицини


Герасимчук В. Р. 
Показники енергетичного обміну у хворих в ранньому відновному періоді ішемічного інсульту під впливом комплексної терапії із застосуванням нейропротекторів та вазоактивних препаратів / В. Р. Герасимчук // Архів клінічної медицини. - 2016. - № 1. - С. 25-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2016_1_9
Ішемічний інсульт (ІІ) залишається однією із найбільш актуальних медико-соціальних проблем сьогодення та провідною причиною інвалідизації неврологічних хворих. Мета роботи: дослідження та оцінка ефективності комплексної терапії із застосуванням холіну альфосцерату та вінкаміну у хворих в ранньому відновному періоді ІІ з урахуванням стану процесів енергетичного обміну. Обстежено 66 пацієнтів в ранньому відновному періоді первинного гемісферного ІІ, рандомізованих на 2 групи. 1 група одержувала базисну терапію для вторинної профілактики інсульту. Хворі 2 групи, окрім базисної терапії одержували холіну альфосцерат та вінкамін упродовж 2-х міс. Проведено оцінку неврологічного дефіциту та функціонального стану хворих за шкалою NIHSS. Скандинавською шкалою інсульту (СШІ) та індексом Бартела (ІБ) визначено вміст молочної та піровиноградної кислоти в сироватці крові. Після проведеного лікування у 2 групі спостерігалось вірогідне зниження оцінки NIHSS на 17,7 % і зростання бала за СШІ на 22,7 % та ІБ на 16,2 % від вихідного рівня (p << 0,05). Через 1 міс після ІІ було виявлено кореляційний зв'язок середньої сили (r = 0,34; p = 0,031) між вмістом лактату й оцінкою за NIHSS та зворотний кореляційний зв'язок середньої сили між вмістом лактату та оцінкою за СШІ (r = -0,42; p = 0,032). Крім того, підвищений вихідний рівень лактату зворотно корелював із оцінкою за СШІ через 3 міс після ІІ (r = -0,41; p = 0,036), а коефіцієнт лактат/піруват - із батом за СШІ (r = -0,47; p = 0,039) та ІБ (r = -0,29; p = 0,046). Висновки: для раннього відновного періоду ІІ характерні порушення енергетичного обміну із проявами активізації анаеробного гліколізу із підвищенням рівня лактату та коефіцієнту лактат/піруват в сироватці крові, що може бути передвісником несприятливого функціонального виходу. Комплексна терапія із застосуванням холіну альфосцерагу та вінкаміну може сприяти нормалізації показників енергетичного обміну та зменшенню клінічних проявів неврологічних порушень.
  Повний текст PDF - 229.103 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Герасимчук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Герасимчук В. Р. Показники енергетичного обміну у хворих в ранньому відновному періоді ішемічного інсульту під впливом комплексної терапії із застосуванням нейропротекторів та вазоактивних препаратів / В. Р. Герасимчук // Архів клінічної медицини. - 2016. - № 1. - С. 25-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2016_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Герасимчук Вікторія Романівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського