Наукова періодика України Архів клінічної медицини


Вакалюк І. П. 
Вплив комбінованої фармакотерапії з використанням триметазидину та солей калію і магнію глюконової кислоти у хворих на хронічну серцеву недостатність ішемічного генезу / І. П. Вакалюк, Н. В. Савчук // Архів клінічної медицини. - 2016. - № 1. - С. 14-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2016_1_6
Мета дослідження - підвищення ефективності лікування хворих на хронічну серцеву недостатність (ХСН) ішемічного генезу шляхом додавання до базової терапії (БТ) солей калію і магнію глюконової кислоти та триметазидину. Для досягнення поставленої мети проводили реєстрацію електрокардіограми (ЕКГ) та холтерівського моніторування електрокардіограми (ХМ ЕКГ). Обстежено 84 хворих на ХСН із постінфарктним кардіосклерозом. Залежно від особливостей лікування хворих було рандомізовано на 4 групи. До I групи увійшли хворі на ХСН ішемічного генезу, які одержували БТ; II групу склали хворі на ХСН, яким у комплекс лікування, окрім БТ, додавали солі калію і магнію глюконової кислоти; III група - хворі на ХСН, яким на фоні БТ призначати триметазидин; IV групу склали хворі, які одержували БТ разом із солями калію і магнію глюконової кислоти татримстазидином. Доведено, що запропоновані схеми лікування були ефективними в зниженні ішемічних показників через 6 та 12 міс лікування. Антиішемічне лікування хворих із використанням комбінації солей калію і магнію глюконової кислоти та триметазидину на тлі БТ призводило до найбільш значущої зміни середньої кількості епізодів міокардіальної ішемії в обстежуваних хворих. Показник середньодобової кількості ішемічних епізодів до початку дослідження у I групі знижувався після завершення курсу лікування на 29,21 %. Середня кількість епізодів ішемії міокарда протягом доби у II групі зменшувалася на 38,50 % та складала після терапії (2,78 +- 0,10). Установлено, що додавання до БТ триметазидину у хворих III групи супроводжувалося більш вираженим антиішемічним ефектом, зменшуючи середньодобову кількість ішемічних епізодів на 43,8 % (p << 0,001). Слід відзначити, що антиішемічне лікування хворих IV групи з використанням комбінації БТ, солей калію і магнію глюконової кислоти та триметазидину призводило до найбільш статистично значущої зміни цього показника в обстежуваних хворих, а саме на 48,90 % (p << 0,001). Висновки: більш виражений антиішемічний ефект відзначався у разі використання комбінованого лікування солями калію і магнію глюконової кислоти татриметазидином у порівнянні з проведенням БТ в окремій комбінації з кожним із цих препаратів.
  Повний текст PDF - 377.734 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Вакалюк І.
  • Савчук Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Вакалюк І. П. Вплив комбінованої фармакотерапії з використанням триметазидину та солей калію і магнію глюконової кислоти у хворих на хронічну серцеву недостатність ішемічного генезу / І. П. Вакалюк, Н. В. Савчук // Архів клінічної медицини. - 2016. - № 1. - С. 14-18. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2016_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Вакалюк Ігор Петрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського