Наукова періодика України Архів клінічної медицини


Василечко М. М. 
Характеристика показників системи гемостазу у хворих з різними формами фібриляції передсердь та з метаболічним синдромом / М. М. Василечко // Архів клінічної медицини. - 2014. - № 1. - С. 17-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2014_1_6
З метою оцінки стану коагуляційного та тромбоцитарного гемостазу у хворих на фібриляцію передсердь (ФП) з метаболічним синдромом (МС) залежно від рівня ендогенного інсуліну (ЕІ) та форми ФП, обстежено 127 хворих на ФП з МС за критеріями ATP III (2001). Проаналізовано стан коагуляційного гемостазу за показниками протромбінового індексу (ПтІ), фібриногену, розчинних фібрин-мономерних комплексів (РФМК), D-димерів і тромбоцитарного гемостазу за показниками агрегаційної активності тромбоцитів (ААТ). Проведено пероральной глюкозотолерантний тест (ПГТТ) з визначенням глюкози та ЕІ, розрахунок показника - інсулінорезистентності (IP) Homeostasis Model Assesment - Insulin Resistens (HOMA-IR). Для визначення форми ФП - електрокардіограма. Під час аналізу показника HOMA-IR виявлено збільшення у хворих із реактивною та спонтанною гіперінсулінемією (ГІ) у 1,87 та 5,11 разів, у порівнянні з контролем (p << 0,05). Найвищі рівні HOMA-IR виявлено у разі персистуючої та перманентної ФП. Активацію коагуляційного гемостазу за показниками ПтІ, фібриногену, РФМК та D-димерів виявлено у 72 % хворих з пароксизмальною ФП, у 84 % - у разі персистувальної та у 86 % - у разі перманентної ФП. Найвищі рівні показників коагуляційної ланки виявлено у хворих зі спонтанною ГІ. Під час вивчення ААТ залежно від типу інсулінемії виявлено зменшення часу початку агрегації на 28,14 % та 37,75 %, збільшення ступеня - на 20,38 % та 35,47 % та швидкості агрегації - на 22,07 % та 21,94 % відповідно у разі реактивної спонтанної ГІ у порівнянні з контролем (p << 0,05). Залежно від форми ФП виявлено підвищення ступеня та швидкості агрегації на 17,73 % та 17,48 % у хворих з перманентною ФП (p << 0б05). Зменшення показника часу початку агрегації виявлено у разі персистувальної форми ФП. В усіх хворих кількість тромбоцитів становила (<$E280,14~symbol С~52>) тис/мкл, що відповідало рівню у контролю - (<$E284,21~symbol С~8,32>) тис/мкл (p >> 0,05). У хворих із ФП і МС ІР проявляється реактивною та спонтанною ГІ зі збільшенням рівня ЕІ за умов ПГТТ і показника HOMA-IR. Протромбуючі розлади коагуляційної та тромбоцитарної ланок гемостазу проявляються підвищенням рівнів ПтІ, фібриногену та продуктів деградації фібрину - РФМК, D-димерів і підвищенням ААТ у вигляді вкорочення часу початку агрегації, збільшення ступеня, швидкості агрегації у хворих на ФП у міру наростання ГІ.
  Повний текст PDF - 846.663 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Василечко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Василечко М. М. Характеристика показників системи гемостазу у хворих з різними формами фібриляції передсердь та з метаболічним синдромом / М. М. Василечко // Архів клінічної медицини. - 2014. - № 1. - С. 17-20. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akm_2014_1_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Василечко Мар'яна Михайлівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського