Наукова періодика України Актуальна інфектологія


Сорокман Т. В. 
Оцінка ефективності лікування кишкової форми аскаридозу в дітей / Т. В. Сорокман, П. М. Молдован // Актуальна інфектологія. - 2019. - Т. 7, № 5. - С. 264-268. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2019_7_5_7
Паразитарні захворювання і в XXI ст. залишаються одним із найбільш частих видів патології і є медико-соціальною проблемою. З числа виявлених гельмінтозів 90 % випадків реєструються в дитячого населення. Найбільш часто зустрічається аскаридоз та ентеробіоз. Важливим є комплексний підхід до корекції порушень, викликаних як прийомом антигельмінтних препаратів, так і присутністю гельмінтів в організмі. Мета роботи - оцінити ефективність комплексного лікування кишкового аскаридозу в дітей. В основу роботи покладено результати обстеження 178 дітей віком від 3 до 18 років із кишковою формою аскаридозу. Діагностика аскаридозу здійснювалася за допомогою копрологічного дослідження та методу концентрування Parasep. Із обстежених дітей було сформовано дві групи: I група (n = 99) одержувала альбендазол (200 - 400 мг на добу) в комплексній терапії аскаридозу (антигістамінний препарат, сорбент, пробіотик), II група (n = 80), окрім стандартної схеми, одержувала додатково препарат Ворміл Фіто. Середня тривалість купірування больового синдрому в дітей групи порівняння становила 3,6 +- 0,2 дня, основної групи - 2,6 +- 0,9 дня, p << 0,001. Прояви диспептичного синдрому нівелювались упродовж 5,3 +- 0,3 дня у дітей групи порівняння та 4,3 +- 0,2 дня - у дітей основної групи, p << 0,01. Ознаки астеновегетативного синдрому в дітей групи порівняння зникали на 8-му - 10-ту добу, у той час як у дітей основної групи - на 6-ту - 7-му добу. Застосування комплексного лікування дітей дозволило скоротити на 27,8 % термін купірування больового, на 14,0 % - диспептичного та на 25,0 % - астеновегетативного синдромів. Клінічне одужання у дітей, пролікованих запропонованим методом, відбувалося швидше, у середньому в 1,8 раза, порівняно з методом лікування з використанням тільки альбендазолу (Вормілу). Паразитологічна ефективність запропонованого методу становить 95 %, тоді як застосування тільки альбендазолу (Вормілу) - 89,8 %. Висновки: додавання фітокомплексу Ворміл Фіто до схеми лікування хворих із аскаридозом прискорює одужання, швидко покращує їх самопочуття, забезпечує високий показник клінічної та паразитарної ефективності.
  Повний текст PDF - 344.502 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сорокман Т.
  • Молдован П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сорокман Т. В. Оцінка ефективності лікування кишкової форми аскаридозу в дітей / Т. В. Сорокман, П. М. Молдован // Актуальна інфектологія. - 2019. - Т. 7, № 5. - С. 264-268. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2019_7_5_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського