Наукова періодика України Актуальна інфектологія


Raznatovska O. M. 
Features of chemoresistant tuberculosis/HIV co-infection in pregnant women (two case reports) / O. M. Raznatovska, T. A. Grekova, A. V. Fedorets, A. I. Pyrog, K. P. Khokhlova // Актуальна інфектологія. - 2019. - Т. 7, № 4. - С. 224-229. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2019_7_4_10
На сьогодні в усьому світі глобальними проблемами є такі хвороби, як хіміорезистентний туберкульоз (ХРТБ) і вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), що при поєднаному перебігу значно ускладнюють одне одного. При цьому туберкульоз як опортуністичне захворювання є однією із головних причин смерті ВІЛ-позитивних хворих. Проаналізувавши літературні джерела, встановлено, що на сьогодні проблема перебігу вагітності у хворих із коінфекцією туберкульоз зі збереженою чутливістю до антимікобактеріальних препаратів/ВІЛ висвітлена достатньо. Проте зустрічаються лише поодинокі роботи, присвячені цьому питанню в пацієнток із коінфекцією ХРТБ/ВІЛ, що характеризується більш складним перебігом та ускладненнями. Мета роботи - доповнення літературних джерел клінічними особливостями перебігу коінфекції ХРТБ/ВІЛ у вагітних жінок на прикладі спостережень із практики. Описані 2 клінічні випадки перебігу коінфекції ХРТБ/ВІЛ у вагітних жінок. Пацієнтки перебували на стаціонарному лікуванні у відділенні легеневого туберкульозу № 3 (клінічна база кафедри фтизіатрії і пульмонології Запорізького державного медичного університету в комунальній установі "Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер"). У першому випадку тяжкість стану пацієнтки та швидке прогресування хвороби, обумовлене генералізацією туберкульозного процесу на тлі тяжкого імунодефіциту, призвели до внутрішньоутробної загибелі плода (термін 32 тижні), розвитку поліорганної недостатності, перфорації кишечника та перитоніту. У другому випадку відсутність у пацієнтки прихильності до лікування як туберкульозу, так й ВІЛ-інфекції викликала швидке прогресування специфічного процесу, що стало загрозою для її життя та причиною згоди на штучне переривання вагітності на 20-му тижні. Висновки. Наведені клінічні випадки демонструють складність і тяжкість ведення вагітних жінок із коінфекцією ХРТБ/ВІЛ через відсутність прихильності до лікування, швидке прогресування хвороби (генералізація туберкульозного процесу, поглиблення імунодефіциту), що призводить до загрози життю матері та підвищує перинатальну смертність.
  Повний текст PDF - 2.919 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Raznatovska O.
  • Grekova T.
  • Fedorets A.
  • Pyrog A.
  • Khokhlova K.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Raznatovska O. M. Features of chemoresistant tuberculosis/HIV co-infection in pregnant women (two case reports) / O. M. Raznatovska, T. A. Grekova, A. V. Fedorets, A. I. Pyrog, K. P. Khokhlova // Актуальна інфектологія. - 2019. - Т. 7, № 4. - С. 224-229. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2019_7_4_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського