Наукова періодика України Актуальна інфектологія


Волянська Л. А. 
Мікробіота ротоглотки в дітей у періоді висипання кору / Л. А. Волянська, Л. Б. Романюк, Е. І. Бурбела, І. Л. Горішна // Актуальна інфектологія. - 2019. - Т. 7, № 3. - С. 150-154. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2019_7_3_5
Мета роботи - вивчити мікробіоту ротоглотки у хворих на кір дітей. Проведено спостереження за 35 дітьми, які захворіли на типову форму кору та знаходились на стаціонарному лікуванні. Серед обстежених 23 (65,7 %) мали неускладнений перебіг, у 12 (34,3 %) пацієнтів кір ускладнився пневмонією, бронхітом чи отитом. Матеріал з ротоглотки в періоді висипань досліджено за допомогою мікробіологічниого методу. Уточнювальну ідентифікацію проводили за допомогою напівавтоматичного мікробіологічного аналізатора Vitek-2. Для оцінки частоти зустрічальності у популяції різних мікроорганізмів на слизовій ротоглотки використовували показник зустрічальності (Pi), про ступінь домінування того чи іншого представника мікробіоти в угрупованні судили за частотою його появи у зразках, використовуючи при цьому індекс постійності (С, %). Статистична обробка даних проводилась за допомогою пакета стандартних програм для персонального комп'ютера. Дослідження мікробіоти ротоглотки у спостережуваних дітей, які хворіли на кір, виявили домінування облігатно резидентних мікроорганізмів: <$Ealpha>- та <$Ebeta>-гемолітичні стрептококи, Lactobacillus spp., Neisseria spp. Представниками транзиторної мікробіоти були Enterobacter spp., Pseudomonas spp. і Micrococcus spp. Факультативно резидентну флору ротоглотки становили мікроорганізми: Staphylococcus spp., зокрема S. aureus, Streptococcus spp. і з <$Egamma>-гемолізом, Corynebacterium spp., Moraxella spp., Candida spp. та E. coli і Enteroccocus spp. Максимальний показник зустрічальності мікроорганізмів у ротоглотці хворих на кір був притаманний стрептококам, <$Ealpha>- та <$Ebeta>-гемолітичні стрептококи виявлялись з однаковою частотою. Висновки: у дітей, хворих на кір, є порушення нормоценозу ротоглотки, що проявляються зменшенням C та Рі константних штамів Staphylococcus spp., Neisseria spp. та Lactobacillus spp. Збільшення індексу постійності та показника зустрічальності свідчить про порушення нормоценозу на межі з дисбактеріозом ротоглотки у дітей, хворих на кір. Порушення співвідношення <$Ealpha -,~gamma>- та <$Ebeta>-гемолітичних стрептококів у бік зростання останніх у поєднанні з вираженими факторами їх патогенності є ймовірною причиною бактеріальних ускладнень стрептококової етіології.
  Повний текст PDF - 346.359 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Волянська Л.
  • Романюк Л.
  • Бурбела Е.
  • Горішна І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Волянська Л. А. Мікробіота ротоглотки в дітей у періоді висипання кору / Л. А. Волянська, Л. Б. Романюк, Е. І. Бурбела, І. Л. Горішна // Актуальна інфектологія. - 2019. - Т. 7, № 3. - С. 150-154. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2019_7_3_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Волянська Любов Августинівна (медичні науки)
  • Романюк Лідія Богданівна (медичні науки)
  • Бурбела Емілія Ігорівна (медичні науки)
  • Горішна Іванна Любомирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського