Наукова періодика України Актуальна інфектологія


Сорокман Т. В. 
Особливості перебігу токсокарозу в дітей / Т. В. Сорокман // Актуальная инфектология. - 2018. - Т. 6, № 4. - С. 195-199. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2018_6_4_8
Недостатня поінформованість лікарів, в першу чергу педіатрів, про особливості клінічної картини та можливості лабораторної діагностики токсокарозу призводить до пізньої діагностики. Найчастіше токсокароз реєструється під різними діагнозами: алергоз, хронічна пневмонія, дерматит тощо. Мета роботи - вивчити частоту та особливості клінічного перебігу токсокарозу в дітей. Впродовж 2010 - 2017 рр. обстежено 180 дітей віком від 2 до 16 років із діагнозом "токсокароз". Групу порівняння становили 50 дітей із серонегативною відповіддю в імуноферментному аналізі на токсокароз. Проводилось комплексне обстеження з використанням тест-системи RIDASCREEN(r) Toxocara IgG, R-Biopharm (Німеччина). Статистичну обробку отриманих результатів проводили з використанням критерію Стьюдента за допомогою комп'ютерної програми Microsoft Statistica, Statson, версія 6.0. У структурі паразитозів за останні 7 років переважає ентеробіоз (98 %), рідше виявляються аскаридоз (1,5 %) і токсокароз (0,4 %), на частку інших гельмінтозів припадає 0,1 %. У 125 (69,4 %) дітей, хворих на токсокароз, відзначені геофагія та/або наявність собаки. Перевірка на гендерну залежність хворих на токсокароз виявила переважання хлопчиків - 80 (64 %). Найчастіше токсокари виявлялися у віковій групі від 5 до 7 років. Основними клінічними проявами токсокарозу в дітей були диспептичний, астеноневротичний, шкірно-алергічний і респіраторний синдроми. У всіх пацієнтів із токсокарозом визначалися антитіла, гіпохромна анемія, лейкоцитоз, еозинофілія. Майже в половини хворих на токсокароз дітей спостерігали зміни з боку гепатобіліарної системи (підвищення лужної фосфатази, диспротеїнемія, гіперферментемія) з високими титрами антитіл до токсокар, гепатомегалією, неоднорідністю ехоструктури печінкової тканини, трифазним типом кровотоку при дуплексному дослідженні та функціональними порушеннями біліарного тракту. Висновки: встановлено відносно високу частоту токсокарної інвазії серед дітей, ключові фактори ризику інфікування (геофагія та/або контакт із собакою), поліморфізм клінічної маніфестації хвороби.
  Повний текст PDF - 386.108 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сорокман Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сорокман Т. В. Особливості перебігу токсокарозу в дітей / Т. В. Сорокман // Актуальная инфектология. - 2018. - Т. 6, № 4. - С. 195-199. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2018_6_4_8.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського