Наукова періодика України Актуальна інфектологія


Крамарьов С. О. 
Удосконалення терапії інфекційного мононуклеозу Епштейна — Барр вірусної етіології в дітей / С. О. Крамарьов, В. О. Шадрин, В. В. Євтушенко, І. В. Шпак, Л. А. Большакова, Т. М. Камінська // Актуальная инфектология. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 87-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2018_6_2_8
В Україні, як і в усьому світі, відмічається тенденція до збільшення дифузних захворювань печінки. Значною мірою зростання числа хворих на захворювання печінки серед дорослих зумовлено ушкодженнями гепатобіліарної системи в дитячому віці. Мета роботи - оцінка ефективності урсодеоксихолієвої кислоти (УДХК) у комплексній терапії уражень печінки Епштейна-Барр вірусної (ЕБВ) етіології. Дизайн дослідження: проспективне відкрите контрольоване. Було обстежено 60 дітей з інфекційним мононуклеозом (ІМ) Епштейна-Барр вірусної етіології. Діти були віком від 1 до 18 років. Усіх хворих спостерігали й обстежували протягом гострого періоду хвороби. Хворих було розподілено на 2 групи. Діти основної групи (n = 35) одержували базисну терапію ІМ ЕБВ-етіології у поєднанні з урсодеоксихолієвою кислотою, пацієнти з групи порівняння (n = 25) одержували базисну терапію. Одержані дані свідчать про те, що удосконалена за рахунок УДХК терапія інфекційного мононуклеозу в дітей ЕБВ-етіології з ураженням печінки сприяє більш швидкому темпу регресії основних симптомів інфекції, таких як лихоманка, зниження апетиту й жовтяниця, вже на 7-й день від початку лікування і більш швидкій нормалізації показників функціонального стану печінки (аланінамінотрансфераза, білірубін, лужна фосфатаза, гамма-глутамілтрансфераза, лактатдегідрогеназа). Препарат переносився добре, відмови від лікування серед пацієнтів не було, побічних реакцій не спостерігалося. Висновки: включення препарату УДХК у схему лікування надає змогу підвищити ефективність удосконаленої терапії у порівнянні з базисною терапією, сприяє більш швидкій регресії симптомів інфекції та більш швидкій нормалізації показників функціонального стану печінки.
  Повний текст PDF - 433.187 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Крамарьов С.
  • Шадрин В.
  • Євтушенко В.
  • Шпак І.
  • Большакова Л.
  • Камінська Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Крамарьов С. О. Удосконалення терапії інфекційного мононуклеозу Епштейна — Барр вірусної етіології в дітей / С. О. Крамарьов, В. О. Шадрин, В. В. Євтушенко, І. В. Шпак, Л. А. Большакова, Т. М. Камінська // Актуальная инфектология. - 2018. - Т. 6, № 2. - С. 87-92. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/akinf_2018_6_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Крамарьов Сергій Олександрович (медичні науки)
  • Євтушенко Віталій Вячеславович (медичні науки)
  • Шпак Ігор Вікторович (медичні науки)
  • Камінська Тетяна Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського