Наукова періодика України Агроекологічний журнал


Постоєнко Д. М. 
Еколого-генетичні особливості популяції Антонінсько-Зозуленецької рамчастої породи коропа / Д. М. Постоєнко, С. І. Тарасюк, В. В. Коніщук // Агроекологічний журнал. - 2019. - № 2. - С. 77-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/agrog_2019_2_14
Наведено основні еколого-генетичні особливості вирощування у внутрішніх водоймах України перспективних популяцій Антонінсько-Зозуленецької рамчастої породи коропа. Проведено морфометричну оцінку рамчастих коропів Антонінсько-Зозуленецької породи, яка дає змогу констатувати: досліджена популяція є однорідною зі стабільними коефіцієнтами мінливості, що є важливим під час селекційної роботи і відповідає нормативним показникам української рамчастої породи коропа. За результатами фенотипових ознак плідників розподіляли на класи, виділяли елітні групи, з яких формували маточні стада для ведення селекційно-племінної роботи. Виявлено породоспецифічні особливості генетичної структури за розподілом алельних частот за генетико-біохімічними системами. Аналіз різноманіття генотипів досліджуваних популяцій за локусом трансферину у розрізі господарств дав можливість виявити специфічні генотипи та відсутність деяких із теоретично очікуваних, а саме: TF АВ, ВВ і DD. Специфічним для рамчастих коропів були: у рибгоспі "Меджибіж" - генотипи TF AC2 і С1С2, "Стара Синява" - TF С1С2, у рибгоспі "Антоніни" - AC2. У особин рамчастих коропів спостерігається оптимальний рівень генетичної гетерогенності (55 - 70 % ). У особин коропів рибгоспів "Стара Синява" та "Антоніни" - оптимальний рівень генетичної гетерогенності (55 - 65 %) порівняно з рибгоспом "Меджибіж", де цей показник був найвищим (71 %). Встановлено статистично достовірний надлишок гетерозигот за деякими локусами. Найвищий рівень гетерозиготності у досліджуваних групах коропа зафіксовано за локусами TF (96,4 %) у рибгоспі "Меджибіж". Проведені дослідження дають підстави стверджувати про генетичну унікальність популяції Антонісько-Зозуленецьких рамчастих коропів, що сприяє розумінню механізмів підтримки відносної постійності генофонду і надає змогу контролювати та зберігати специфічність їх генетичної структури. Отримані дані про породоспецифічні особливості генетичної структури за дослідженими маркерами дають змогу пропонувати відповідні зміни до планів селекційно-племінних робіт та генетично обгрунтовані рекомендації щодо їх породного районування. Отримано дані з використання генетико-біохімічних систем для диференціації та ведення постійного генетичного моніторингу популяцій рамчастих коропів. Доведено перспективність та екобезпечність вирощування коропів у внутрішніх водоймах України.
  Повний текст PDF - 182.001 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Постоєнко Д.
  • Тарасюк С.
  • Коніщук В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Постоєнко Д. М. Еколого-генетичні особливості популяції Антонінсько-Зозуленецької рамчастої породи коропа / Д. М. Постоєнко, С. І. Тарасюк, В. В. Коніщук // Агроекологічний журнал. - 2019. - № 2. - С. 77-86. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/agrog_2019_2_14.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського