Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Шматенко О. П. 
ABC-, VEN- та частотний аналіз лікарських засобів для лікування травм та поранень головного мозку / О. П. Шматенко, О. В. Плєшкова, Д. С. Харченко, Н. М. Орлова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 316-329. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_32_29
За умов обмеженого фінансування військово-медичної служби Збройних сил України актуальним є питання раціонального використання наявних ресурсів і зниження вартості лікування травм та поранень різної локалізації, зокрема - черепно-мозкових травм (ЧМТ). Одним зі шляхів розв'язання проблеми є раціональне призначення лікарських засобів (ЛЗ), відібраних на основі оцінки ефективності, безпечності та вартості лікування. Досягнення цієї мети реалізується шляхом використання результатів клініко-економічних досліджень, а саме ABC-, VEN- та частотного аналізу. Мета дослідження - проведення ABC-, VEN- та частотного аналізу ЛЗ для лікування травм і поранень головного мозку (ГМ). Для проведення ABC-, VEN- та частотного аналізу ЛЗ для лікування травм та поранень ГМ було відібрано 179 медичних карт стаціонарних хворих із травмами та пораненнями ГМ за період 2014 - 2016 рр., на підставі яких було розроблено анкету, яка містила 155 найбільш часто вживаних ЛЗ. Під час проведення дослідження було використано методи: ретроспективний, системно-аналітичний, частотний, ABC- та VEN-аналіз. В результаті проведеного ABC-, VEN- та частотного аналізу ЛЗ для лікування травм і поранень ГМ встановлено, що зі 155 препаратів, які входили до складу анкети, лікарями-експертами використовувались лише 114 ЛЗ. ABC-аналіз показав, що до групи A належать 27 ЛЗ (23,08 %), витрати на курс лікування якими складають 73,95 %. Група B нараховувала 21 ЛЗ (18,42 %), фінансові витрати на купівлю яких складали 15,74 %, а група C включала інші 66 ЛЗ (57,90 %), на закупівлю яких витрачалось лише 10,3 % коштів. Під час проведення частотного аналізу визначено, що до I групи віднесено 22 препарати і частота їх призначення 50 % і більше, до II - 31 ЛЗ з частотою призначення від 25 до 50 %, до III - 61 ЛЗ, частота призначення яких складала до 25 %. В результаті VEN-аналізу було встановлено, що до групи V належать лише 24 препарати. Група E нараховувала 37 препаратів, що складало 32,46 % від числа ЛЗ, які лікарі-експерти використовували у практиці. Решту препаратів, а саме 46,49 %, було віднесено до групи N.
  Повний текст PDF - 254.313 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шматенко О.
  • Плєшкова О.
  • Харченко Д.
  • Орлова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шматенко О. П. ABC-, VEN- та частотний аналіз лікарських засобів для лікування травм та поранень головного мозку / О. П. Шматенко, О. В. Плєшкова, Д. С. Харченко, Н. М. Орлова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 32. - С. 316-329. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_32_29.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шматенко Олександр Петрович (фармацевтичні науки)
  • Плєшкова Ольга Володимирівна (медичні науки)
  • Харченко Дмитро Сергійович (медичні науки)
  • Орлова Наталія Михайлівна (медичні науки)
  • Орлова Наталія Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського