Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Бекетова Г. В. 
Можливості застосування інтерактивної форми навчання у вигляді тренінгу на етапі післядипломної освіти лікарів за спеціальністю педіатрія та загальна практика-сімейна медицина / Г. В. Бекетова, О. В. Солдатова, Н. В. Алексєєнко, І. П. Горячева, М. І. Нехаєнко, І. М. Соколенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 52-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_8
Мета роботи - підвищити мотивацію та ефективність навчання лікарів на етапі післядипломної освіти завдяки застосуванню інтерактивного методу у вигляді тренінгу. Основні принципи андрагогіки базуються на орієнтації навчання дорослих на розв'язанні існуючих проблем, участі дорослого у плануванні та оцінюванні свого навчання та використання особистого досвіду (у тому числі і негативного) в учбовому процесі. Отже, навчання буде ефективним тільки тоді, коли можливості навчання будуть відповідати потребам у знаннях. Усім вищевказаним потребам для навчання лікарів на післядипломному етапі освіти відповідає така форма навчання, як тренінг. Тренінг є сучасною інтерактивною формою навчання, яка має свою структуру: вступ (привітання, знайомство з тренером, програмою, учасниками, визначення очікування від навчання, правила, актуалізація досвіду, знань, активація емоційного стану); основна (міні лекції, презентації, мозковий штурм, робота у групах, відео- або аудіозаписи, обговорення, рольові ігри, робота з кейсами вправи на здобуття навичок); заключна (повернення до очікувань, планування подальших дій, зворотній зв'язок за всіма питаннями тренінгу, позитив по закінченню тренінгу і видача сертифікатів, загальне фото, приємні побажання). Роль тренера полягає у залученні учасників у процес навчання та розв'язанні проблеми з точки зору учасників тренінгу, в допомозі учасникам визначити їх потреби в навчанні, а також тренер має розуміти та поважати минулий досвід дорослого учня та стимулювати використовувати нові знання у його практичній діяльності. Таким чином, структура тренінгу розроблена таким чином, що сприяє максимальному професійному росту та розвитку слухачів. Висновки: метод тренінгу, як сучасний інтерактивний метод навчання надає змогу підвищити ефективність навчання лікарів на післядипломному етапі освіти завдяки засвоєнню конкретних практичних навичок та алгоритмів, які представлені на тренінгу.
  Повний текст PDF - 150.474 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бекетова Г.
  • Солдатова О.
  • Алексєєнко Н.
  • Горячева І.
  • Нехаєнко М.
  • Соколенко І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бекетова Г. В. Можливості застосування інтерактивної форми навчання у вигляді тренінгу на етапі післядипломної освіти лікарів за спеціальністю педіатрія та загальна практика-сімейна медицина / Г. В. Бекетова, О. В. Солдатова, Н. В. Алексєєнко, І. П. Горячева, М. І. Нехаєнко, І. М. Соколенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 52-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бекетова Галина Володимирівна (медичні науки)
  • Солдатова Оксана Володимирівна (медичні науки)
  • Алексєєнко Наталія Василівна (медичні науки)
  • Горячева Ірина Павлівна (медичні науки)
  • Нехаєнко Марія Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського