Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Петренко М. С. 
Дослідження магнітної сприйнятливості базальних ядер та легкої паркінсонічної симптоматики у хворих із хронічною ішемією мозку / М. С. Петренко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 626-643. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_59
Легка паркінсонічна симптоматика (mild parkinsonian sіgns, MPS) може бути проявом нейродегенеративного процесу, результатом дисциркуляторної енцефалопатії або проявлятися як наслідок цих двох паралельно перебігаючих та взаємопосилюючих процесів. Мета дослідження - виявити, чи існує взаємозв'язок між зміною магнітної сприйнятливості підкіркових структур головного мозку та наявністю легкої паркінсонічної симптоматики у пацієнтів із хронічною ішемією мозку. Для дослідження було відібрано 50 пацієнтів, у яких було діагностовано дисциркуляторну енцефалопатію та виключено нейродегенеративні захворювання. Усім пацієнтам було виконано МРТ у послідовностях T1-WI, T2-WI, TIRM, DWI, SWI. Наявність MPS діагностувалася за допомогою третьої секції шкали UPDRS (27 пунктів). За допомогою U критерія Манна - Уітні буо виявлено, що пацієнти із MPS мали достовірно вищі рівні магнітної сприйнятливості підкіркових структур і як наслідок більшу кількість гіпоінтенсивних вокселів на МРТ зображеннях в SWI послідовності. Програмне забезпечення 3D Slicer використовувалося для сегментації підкіркових структур за рівнями інтенсивності сигналу. У пацієнтів, що мали MPS було виявлено більшу кількість гіпоінтенсивних вокселів в блідих кулях та лушпинах обох півкуль. Не було виявлено статистично достовірних відмінностей гіпоінтенсивності чорної субстанції та червоного ядра у пацієнтів із MPS та без. За допомогою коефіцієнта Спірмена було виявлено, що найвища кореляція простежується між ступенем прояву MPS та гіпоінтенсивністю правої блідої кулі. (R = 0,801 p << 0,0001). Висновки: існує статистично значимий кореляційний зв'язок між наявністю у пацієнта MPS та зміною магнітної сприйнятливості підкіркових структур. Подальші дослідження зі збільшенням розміру досліджуваної групи необхідні для підтвердження одержаних результатів.
  Повний текст PDF - 248.748 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Петренко М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Петренко М. С. Дослідження магнітної сприйнятливості базальних ядер та легкої паркінсонічної симптоматики у хворих із хронічною ішемією мозку / М. С. Петренко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 626-643. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_59.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського