Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Плєшкова О. В. 
Порівняльний маркетинговий аналіз лікарських препаратів для медикаментозного забезпечення постраждалих військовослужбовців / О. В. Плєшкова, Л. А. Устінова, Г. В. Осьодло // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 398-411. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_39
Мета роботи - провести порівняльний маркетинговий аналіз асортименту вітчизняного фармацевтичного ринку препаратів для лікування військовослужбовців із черепно-мозковими травмами та пораненнями. Для проведення аналізу стану вітчизняного фармацевтичного ринку ЛЗ, які використовуються для лікування військовослужбовців з травмами та пораненнями головного мозку, було проведено маркетингове дослідження з використанням структурного, бібліографічного та системного аналізу даних Державного реєстру ЛЗ. В результаті проведеного дослідження визначено групи ЛЗ згідно з АТС-класифікацією, які використовуються для медикаментозного забезпечення військовослужбовців з травмами та пораненнями головного мозку, відповідно до протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю "Нейрохірургія" та даних наукової літератури, встановлено, що станом на 01 грудня 2013 р. вищезазначені фармакотерапевтичні групи нараховували 1034 препарати, які виробляються в 39 країнах світу, а під час проведення порівняльного аналізу станом на 01 грудня 2017 р. було встановлено, що кількість ЛЗ зросла на 26 % та становить 1300 препаратів. Також проаналізовано стан вітчизняного ринку за країнами-виробниками та встановлено, що лідером є Україна, яка виробляє 62 % загального асортименту ЛЗ, що складає 802 торгових найменування. Аналізуючи вітчизняний фармацевтичний ринок за фірмами-виробниками встановлено, що на даний час перше місце по виробництву займає ТОВ "Юрія-фарм", об'єм виробництва якого складає 81 препарат. Аналіз препаратів за лікарськими формами надав змогу встановити, що 55 % від загального асортименту ЛЗ для фармакотерапії травм та поранень головного мозку складають інієкційні ЛЗ. Під час аналізу ЛЗ за фармакотерапевтичними групами було встановлено, що найбільший асортимент мають антибактеріальні засоби для системного використання (J01) - 330 препаратів, психоаналептики (N06) - 157, кровозамінники та перфузійні розчини (B05) - 140.
  Повний текст PDF - 193.854 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Плєшкова О.
  • Устінова Л.
  • Осьодло Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Плєшкова О. В. Порівняльний маркетинговий аналіз лікарських препаратів для медикаментозного забезпечення постраждалих військовослужбовців / О. В. Плєшкова, Л. А. Устінова, Г. В. Осьодло // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 398-411. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_39.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Плєшкова Ольга Володимирівна (медичні науки)
  • Устінова Людмила Анатоліївна (медичні науки)
  • Осьодло Галина Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського