Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Сакович В. М. 
Досвід застосування додаткової оксигенації при лікуванні травматичного кератиту / В. М. Сакович, Т. О. Острікова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 258-271. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_27
Мета дослідження - вивчення динаміки клінічних симптомів під час лікування пацієнтів на травматичний кератит зі застосуванням додаткової оксигенації. Під спостереженням перебувало 69 пацієнтів (69 очей) на травматичний кератит віком від 18 до 75 років. Чоловіків було 70 %. Хворих було розподілено на 2 групи - основну (33 хворих, 33 ока) і контрольну (36 хворих, 36 очей ). Всім хворим призначали антибактеріальну терапію, мідріатики, десенсибілізуючі, тканинні препарати, вітаміни, емоксипін. Крім того, в основній групі хворих призначали додаткову оксигенацію на тлі традиційного лікування з емоксипіном один раз на добу протягом 6 - 10 днів тривалістю 40 хв за режимом 1, 2 АТА в барокамері "Ока". Вивчалено динаміку клінічних показників у пацієнтів основної та контрольної груп, виражену в балах за умовною шкалою, що розроблена авторами. Аналіз динаміки інтегральної бальної оцінки клінічних проявлень у процесі лікування хворих на травматичний кератит свідчить про суттєве поліпшення стану ока у пацієнтів обох груп (основної - зі застосуванням додаткової оксигенації і контрольної - зі застосуванням традиційних методів лікування). Інтегральний показник клінічних симптомів пацієнтів основної групи на кінець лікування зменшився на 39,4 % у порівнянні зі контрольною групою (p << 0,01) і включав зменшення середньої об'єктивної бальної вираженості відповідно: епітелізації - на 40 %, набряку рогівки - на 59,09 %, запальної ін'єкції - на 18,2 %, запальної інфільтрації - на 40 %. Середні терміни зникнення об'єктивних клінічних симптомів в основній групі зменшилися відповідно: епітелізації - на 56,84 % (p << 0,05), запальної ін'єкції - на 36,2 % (p << 0,05), запальної інфільтрації - на 33,2 % p << 0,05). Висновки: виявлено зростання показників гостроти зору у пацієнтів основної групи у 2,3 разу (p << 0,001), а в контрольній - в 1,6 разу (p << 0,001). Показано зменшення об'єктивного інтегрального показника в балах у пацієнтів основної групи на кінець лікування на 94,27 %, а в контрольній групі - на 90,66 %, що відповідає різниці між групами майже на 40 % (p << 0,01). Наведені результати є обгрунтуванням застосування додаткової оксигенації до традиційної терапії в комплексному лікуванні хворих на травматичні кератити.
  Повний текст PDF - 239.378 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сакович В.
  • Острікова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сакович В. М. Досвід застосування додаткової оксигенації при лікуванні травматичного кератиту / В. М. Сакович, Т. О. Острікова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 258-271. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_27.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сакович Василь Микитович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського