Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Карлійчук М. А. 
Клініко-томографічні особливості ураження сітківки та зорового нерва як офтальмологічний маркер ступеня тяжкості діабетичної полінейропатії / М. А. Карлійчук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 230-243. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_25
Низка змін сітківки, зорового нерва та зорових функцій може корелювати з діабетичною полінейропатією (ДПН), а тому їх оцінка може надати додаткову інформацію про виявлення та визначення ступеня її тяжкості. Мета роботи - виявити клініко-томографічні особливості ураження сітківки та зорового нерва залежно від ступеня тяжкості діабетичної полінейропатії. Аналіз здійснювався на основі даних обстеження 575 хворих (1150 очей) на цукровий діабет (ЦД) II типу та 50 здорових осіб (100 очей). ДПН було діагностовано у 36,5 % хворих на ЦД (210 осіб). Крім стандартних, методи офтальмологічного дослідження включали оптичну когерентну томографію сітківки й зорового нерва та електрофізіологічні дослідження. Гострота зору у разі асимптоматичної A ДПН на 24,4 %, асимптоматичній B ДПН - на 30,3 %, симптоматичній A ДПН - на 51,3 %, стадії тяжких ускладнень ДПН - на 54,6 %, симптоматичній B ДПН - на 56,3 % менше, поріг електричної чутливості по фосфену (ПЕЧФ) у разі асимптоматичної A ДПН у 1,5 разів, за асимптоматичної BВ ДПН - у 1,6 разів, симптоматичній A ДПН - у 2,4 разів, симптоматичній B ДПН - у 2,8 разів, стадії тяжких ускладнень ДПН і утричі перевищує, показник локального витончення комплексу гангліонарних клітин сітківки (FLV) за асимптоматичної A ДПН у 8,4 разів, у разі асимптоматичної B ДПН - у 8,7 разів, у випадку симптоматичної A ДПН - у 14,1 разів, за симптоматичної B ДПН - у 14,3 разів, у разі стадії тяжких ускладнень ДПН - у 15,3 разів перевищує, середня товщина перипапілярних волокон сітківки за асимптоматичної A ДПН на 7,2 %, асимптоматичної B ДПН - на 8,0 % (p << 0,05), стадії тяжких ускладнень ДПН - на 11,1 % є меншою, а у разі симптоматичної А ДПН - на 12,4 % та у разі симптоматичної B ДПН - на 11,2 % (p << 0,001) перевищує, фовеолярна товщина сітківки у хворих на асимптоматичну A ДПН на 9,1 %, асимптоматичну B ДПН - на 8,9 %, стадію тяжких ускладнень ДПН - на 12,7 % є меншою відповідних показників здорових осіб відповідного віку. Висновки: встановлено, що у хворих на ЦД структурно-функціональні зміни сітківки та зорового нерва залежать від тяжкості ДПН. Виявлені клініко-томографічні особливості ураження сітківки та зорового нерва у хворих на ЦД можуть бути офтальмологічним маркером ступеня тяжкості ДПН.
  Повний текст PDF - 211.762 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Карлійчук М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Карлійчук М. А. Клініко-томографічні особливості ураження сітківки та зорового нерва як офтальмологічний маркер ступеня тяжкості діабетичної полінейропатії / М. А. Карлійчук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 230-243. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Карлійчук Марина Аксентіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського