Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Камінський В. В. 
Особливості психоемоційного стану вагітних на фоні вегетативної дисфункції / В. В. Камінський, Р. Р. Ткачук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 120-138. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_15
Мета роботи - вивчити індивідуально-психологічні особливості та психоемоційний стан вагітних з порушеннями вегетативного статусу з використанням комплексу психодіагностичних методик. У 72 вагітних жінок досліджували вегетативний статус та психоемоційний стан. Клінічні ознаки дисфункції вегетативної нервової системи було виявлено за допомогою співбесід і анкетування. З метою вивчення функціонального стану вегетативної нервової системи застосовувався вегетативний індекс Кердо, опитувальник Вейна та показники кардіоінтервалографії. Кількісне вираження впливу стресогенних факторів і особистісного сприйняття їх вагітними жінками визначали за шкалою Спілбергера - Ханіна. Дослідження емоційно-вольової стабільності й основних психологічних паттернів особистості вагітних здійснювали за допомогою особистісного опитувальника Айзенка (EPQ) "Міні-мульт". За даними кардіоінтервалографії, порушення вегетативного гомеостазу у вагітних I групи були представлені, переважно, активацією симпатичного відділу ВНС, що підтверджують результати обчислення індексу Кердо та дані пульсометрії. Аналіз ВСР в контрольній групі свідчить про стан нормотонії у абсолютної більшості вагітних. Виявлено високий рівень нейротизму, глибокої інтроверсії, низький рівень поставлених цілей та меншу задоволеність від досягнутих результатів у вагітних з вегетативною дисфункцією у порівнянні з іншими досліджуваними. Психоемоційна нестабільність і вегетативна дисфункція супроводжуються більшою частотою акушерських ускладнень. Висновки: вагітні із вегетативною дисфункцією відрізняються високим рівнем особистісної тривоги, меншими адаптивними реакціями та конструктивністю, схильні до агресії та фаталізму у порівнянні з вагітними без ознак вегетативних змін. Гестаційні ускладнення частіше виникають і розвиваються на фоні негативних емоцій, тривоги, переживань і порушень вегетативної регуляції. Виявлені психоемоційні та особистісні зміни, обтяжена психопатологічна спадковість, сімейний анамнез, можуть бути передумовами розвитку вегетативних розладів та ранніми маркерами перинатальної патології.
  Повний текст PDF - 257.506 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Камінський В.
  • Ткачук Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Камінський В. В. Особливості психоемоційного стану вагітних на фоні вегетативної дисфункції / В. В. Камінський, Р. Р. Ткачук // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 30. - С. 120-138. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_30_15.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Камінський Вячеслав Володимирович (медичні науки)
  • Камінський Валерій Валерійович (медичні науки)
  • Камінський В'ячеслав Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського