Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Полова Ж. М. 
Вплив кисню повітря на стабільність препарату на основі срібла цитрату в ампулах / Ж. М. Полова, Л. Г. Алмакаєва // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 29. - С. 393-402. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_29_38
Важливою вимогою, що висувається до стерильних розчинів, є їх стабільність протягом регламентованого часу зберігання. Деякі лікарські речовини нестійкі під час виробництва або зберігання, не витримують умов теплової стерилізації та можуть піддаватися різним хімічним перетворенням, тому дослідження стабільності лікарського засобу з срібла цитратом на всіх ланках технологічного процесу, є важливим для забезпечення гарантованої якості стерильного препарату. Мета роботи - дослідження впливу кисню повітря на стабільність розчину на основі срібла цитрату в ампулах та обрання запобіжних заходів. Об'єктами дослідження були серії препарату в скляних ампулах об'ємом 10 мл, виготовлені за асептичних умов науково-дослідної лабораторії. Кількісний вміст іонів срібла визначали тіоціанометрично. Кількісне визначення L-аргініну гідрохлориду та декспантенолу проводили за допомогою методу рідинної хроматографії. Потенціометричне визначення pH, визначення прозорості, кольоровості препарату та статистичну обробку результатів експериментальних даних проводили відповідно до методик Державної Фармакопеї України. Досліджено необхідність використання газового захисту для розчину на основі цитрату срібла в ампулах. Було виготовлено серії препарату без використання інертного газу, а також серії з насиченням розчином азоту та запаюванням ампул в струмі азоту. Зразки препарату аналізувалися за показниками: pH, кількісний вміст, кольоровість і прозорість протягом 15 міс зберігання за кімнатної температури. Серії препарату, виготовлені без газового захисту азотом, після 12 міс зберігання не відповідали нормативній документації за показниками "Опис", "Прозорість", "Кольоровість", так як кисень і вуглекислий газ, що містяться в розчині, можуть викликати випадання в осад срібла. Висновки: встановлено, що використання азоту для газового захисту надає змогу запобігти деструктивному впливу кисню повітря і зберегти стабільність розчину на основі цитрату срібла в ампулах протягом 15 міс зберігання.
  Повний текст PDF - 226.123 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Полова Ж.
  • Алмакаєва Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Полова Ж. М. Вплив кисню повітря на стабільність препарату на основі срібла цитрату в ампулах / Ж. М. Полова, Л. Г. Алмакаєва // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 29. - С. 393-402. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2018_29_38.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Полова Жанна Миколаївна (фармацевтичні науки)
  • Алмакаєва Людмила Григорівна (фармацевтичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського