Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Дзюблик І. В. 
Ретроспективний аналіз ефективності застосування рекомбінантного альфа 2-інтерферону в комплексному лікуванні новонароджених дітей з ротавірусною інфекцією / І. В. Дзюблик, О. В. Ковалюк, С. О. Соловйов // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 42-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2017_28_7
Використання препаратів інтерферонового ряду за багатьох вірусних інфекцій і обнадійливі результати поодиноких спроб використання препаратів інтерферонів у разі РВІ переконливо свідчать про можливий позитивний ефект застосування рекомбінантного інтерферону (РІ) в комплексній терапії РВі. Питання, пов'язані з використанням РІ у клінічній практиці, набувають особливого значення, оскільки важливо знати, наскільки виправданою є така фармакотерапія з огляду на минулий досвід її застосування. Мета роботи - провести ретроспективний аналіз ефективності застосування РІ в комплексному лікуванні новонароджених дітей з РВІ. Проаналізовано 85 медичних карт новонароджених дітей віком від 5-ти до 60-ти діб життя, які народилися в період з 2001 по 2002 рр. та поступили з пологових будинків до 1-го та 2-го відділень виходжування новонароджених та реанімаційного відділення НДСЛ "ОХМАТДИТ". Серед досліджених пацієнтів позитивними на РВІ виявились 60 осіб (70,6 %), 32 з яких одержували базисну патогенетичну терапію. Інші 28 осіб з встановленим діагнозом РВІ одержували додатково рекомбінантний alpha 2-інтерферон. На підставі результатів детального аналізу було відзначено, що застосування комплексної терапії з інтерфероном характеризувалося більш швидшим зворотнім розвитком клінічних проявів захворювання, ніж у хворих, які інтерферон не одержували. Встановлено, що у деяких пацієнтів, які не одержували інтерферон, високі титри антигенів ротавірусів було виявлено навіть на 20 - 40 добу з моменту госпіталізації. Висновки: ретроспективний аналіз показав, що ректальне застосування рекомбінантного alpha 2-інтерферону в комплексному лікуванні РВІ у новонароджених позитивно впливає на клінічні прояви захворювання, а в групі пацієнтів, які не одержували РІ, інтенсивність виділення вірусів є більш пролонгованою, та в ряді випадків завершується формуванням вірусоносійства.
  Повний текст PDF - 154.942 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дзюблик І.
  • Ковалюк О.
  • Соловйов С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дзюблик І. В. Ретроспективний аналіз ефективності застосування рекомбінантного альфа 2-інтерферону в комплексному лікуванні новонароджених дітей з ротавірусною інфекцією / І. В. Дзюблик, О. В. Ковалюк, С. О. Соловйов // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 42-50. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2017_28_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соловйов Сергій Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського