Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Бекетова Г. В. 
Клініко-метаболічні особливості у дітей з рецидивуючим синдромом ацетонемічної блювоти і корекція виявлених порушень / Г. В. Бекетова, Т. М. Гнатенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 354-362. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2017_28_47
Синдром ацетонемічного блювання (САБ) у дітей - це актуальна патологія дитячого віку, що маніфестує періодичними ацетонемічними кризами та часто має рецидивуючий перебіг. Мета роботи - визначити ефективність застосування лікувального високоенергетичного дитячого харчування та магнезіотерапії в комплексній протирецидивній терапії САБ у дітей. В дослідження було включено результати обстежень 94 пацієнтів з рецидивуючим САБ (основна група - I), та 30 умовно здорових дітей відповідного віку (група порівняння - II). Для визначення ефективності оптимізованої терапії пацієнтів групи I було розподілено на 2 підгрупи: Iа (n = 30) і хворі, які одержували оптимізовану базисну терапію, та підгрупу Iб (n = 20) склали пацієнти тільки на базисній терапії. Всім дітям проводилися тестування по виявленню дефіциту магнію, оцінка фенотипових проявів дисплазії сполучної тканини (ДСТ), психологічне тестуванння. Метаболічні порушення діагностувалися за допомогою методу газової хроматографії-масспетрометрії сечі. В дослідженні враховувались динаміка клінічних проявів кризу САБ та дані катамнезу через 1 та 6 міс. Доведено, що кризовий період САБ характеризується багатокомпонентними метаболічними порушеннями із залученням білкового (68,0 %), жирового (72,0 %) та вуглеводного (56,0 %) видів обміну речовин. Провідними компонентами кетогенезу є збільшення рівня окиснення жирних кислот (72,0 %), метаболітів амінокислот (68,0 %), особливо з розгалуженим ланцюгом і зменшення активності циклу Кребса (70,0 %). Рецидивуючий САБ найчастіше (61,7 %) виявляється у дітей з фенотиповими ознаками недиференційованої ДСТ, що в 38,0 % хворих супроводжується збільшенням гідроксипроліну дипептиду. Виявлено показники-індикатори недостатності магнію (56,0 %) та вітаміну B6 (28,0 %) у хворих з САБ. Застосована програма поетапної терапії дітей з рецидивуючим САБ з включенням нутрітивної підтримки спеціалізованим лікувальним високоенергетичним дитячим продуктом у кризовому періоді та корекцією дефіциту магнію і вітаміну B6, після зникнення кетонурії, надає змогу скоротити тривалість основних клінічних проявів кризу та сприяє нормалізації обмінних порушень, покращанню психоемоційного стану, подовженню тривалості міжкризового періоду і зменшенню тяжкості його рецидивів у дітей. Висновки: застосування лікувального високоенергетичного дитячого харчування та магнезіотерапії в комплексній протирецидивній терапії САБ у дітей є патогенетично обгрунтованим та ефективним.
  Повний текст PDF - 142.528 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бекетова Г.
  • Гнатенко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бекетова Г. В. Клініко-метаболічні особливості у дітей з рецидивуючим синдромом ацетонемічної блювоти і корекція виявлених порушень / Г. В. Бекетова, Т. М. Гнатенко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 354-362. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2017_28_47.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бекетова Галина Володимирівна (медичні науки)
  • Гнатенко Тетяна Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського