Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Солдатова О. В. 
Порушення ритму серця у дітей з пролапсом мітрального клапана / О. В. Солдатова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 50-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_26_10
Порушення ритму серця є типовим клінічним проявом перебігу пролапса мітрального клапана (ПМК) у дітей. Особливості електорофізіологічної функції серця у цих хворих залежать не тільки від вегетативного дисбалансу, але і від морфологічних особливостей структур клапанного апарату та внутрішньосерцевої гемодинаміки. Мета роботи - вивчити особливості електрофізіологічної функції серця у дітей з ПМК за допомогою електрокардіографії (ЕКГ), дослідити залежність виявлених порушень ритму серця від статі, походження та ступеню ПМК, а також наявності міксоматозної дегенерації стулок мітрального клапана та мітральної регургітації (МР). Обстежено 121-ну дитину з ПМК (47 хлопчиків та 74 дівчинки) віком від 5-ти до 16-ти років. Всім дітям проведено загальноклінічне обстеження, УЗД серця з доплерехокардіографією, ЕКГ. У 70,2 % дітей з первинним ПМК та у 69,7 % дітей з вторинним ПМК діагностовано номотопні порушення ритму серця у вигляді синусової тахіаритмії, синусової брадікардії та брадіаритмії, частота виявлення яких збільшувалась за наявності міксоматозної дегенерації та МР (рі0,05). Виявлено збільшення частоти надшлуночкової та шлуночкової екстрасистолії серед дітей з вираженими ПМК (p << 0,05), синдром WPW та синдром ранньої реполяризації, частіше зустрічався у дітей з первинним ПМК (p << 0,05), а також їх збільшенням залежно від ступеня ПМК. Неповна блокада правої ніжки жмутка Гіса достовірно частіше зустрічалась у дітей з первинним ПМК (p << 0,05), а подовження інтервалу P - Q частіше діагностовано у дітей з вторинним ПМК, при цьому виявлено залежність частоти їх виникнення від ступеня ПМК. Метаболічні та гіпоксичні зміни частіше зустрічались у дітей з вторинним ПМК (p << 0,05). Також виявленj залежність частоти метаболічних порушень від ступеня ПМК та наявності МР за вторинних ПМК і залежність від наявності міксоматозної дегенерації (МД) та МР у разі первинного ПМК. Висновки: виявлені порушення ритму у дітей з ПМК свідчать про вегетативний дисбаланс регуляції електрофізіологічних функцій серця, що проявляється у вигляді номотопних порушень ритму серця у вигляді синусової тахіаритмії або синусової брадіаритмії. Частота виявлення надшлуночкої та шлуночкової екстрасистолії залежить від ступеня ПМК і наявності МР, а за первинних ПМК - від наявності МД стулок МК. Також у дітей з ПМК функціонують додаткові шляхи провідної системи серця (на ЕКГ - синдром ранньої реполяризації та синдром WPW), які частіше зустрічаються у разі первинних ПМК, що потребує включення таких пацієнтів до групи ризику по виникненню пароксизмальної тахікардії.
  Повний текст PDF - 750.775 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Солдатова О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Солдатова О. В. Порушення ритму серця у дітей з пролапсом мітрального клапана / О. В. Солдатова // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 50-56. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_26_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Солдатова Оксана Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського