Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Ватага В. В. 
Прогностична значимість додаткових факторів ризику ішемічної хвороби серця у осіб з нормальними показниками ліпідного обміну / В. В. Ватага // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 45-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_8
Проведено багато досліджень, присвячених ролі як традиційних, так і додаткових факторів ризику (ФР) розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС). Однак, у осіб без дисліпідемії (ДЛП) дана проблема не вивчалася. Мета роботи - визначити особливості розвитку атеросклерозу та вплив додаткових ФР на стан судинної стінки за оцінкою сурогатних маркерів атеросклерозу та гомілково-плечового індексу (ГПІ) у осіб без ДЛП. В дослідження увійшло 66 пацієнтів без ДЛП (50 чоловіків та 16 жінок, середній вік - 53,7 +- 1,3 років) з гострим коронарним синдромом (ГКС). Проаналізовано частоту традиційних та додаткових (рівень C-реактивного білку (CРБ), фібриногену (ФГ), сечової кислоти (СК) в сироватці крові) ФР ІХС. Проводилось ультразвукове дослідження (УЗД) сонних артерій (СА) з визначенням товщини комплексу інтима-медіа (ТКІМ) СА, наявності атеросклеротичної бляшки (АБ) в СА та вимірювання артеріального тиску (АТ) на верхніх і нижніх кінцівках з визначенням ГПІ. Було виявлено підвищення рівнів CРБ у сироватці крові у всіх обстежених, ФГ - у 27,3 %, СК - у 28 % чоловіків і 25 % жінок, збільшення ТКІМ <$Esymbol У> 0,9 мм - у 89,4 %, АБ в СА виявлено у 40,9 %, а зниження ГПІ << 0,9 - у 15,2 %. Також був встановлений взаємозв'язок між тяжкістю перебігу ГКС, рівнем CРБ та значенням ТКІМ. Під час аналізу груп з різними формами ГКС серед традиційних ФР достовірної відмінності не виявлено. Тоді як, серед додаткових ФР ІХС найбільш високі рівні CРБ, ФГ, СК, а також збільшення ТКІМ і зменшення ЛПІ реєструвалися у осіб з інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST, що свідчить про розвиток більш тяжких форм ГКС на фоні вираженого атеросклерозу за відсутності дисліпідемії. Висновки: для більш точної оцінки ризику виникнення ІХС особи без дисліпідемії, особливо чоловічої статі, потребують додаткового обстеження (визначення рівнів CРБ, СК, ФГ у сироватці крові, УЗД СА та визначення ГПІ).
  Повний текст PDF - 733.06 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ватага В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ватага В. В. Прогностична значимість додаткових факторів ризику ішемічної хвороби серця у осіб з нормальними показниками ліпідного обміну / В. В. Ватага // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 45-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ватага Валерія Василівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського