Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Жук С. І. 
Вплив рівня тривожності під час вагітності на формування материнської домінанти у вагітних / С. І. Жук, О. Д. Щуревська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 33-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_6
Під час вагітності відбуваються фізіологічні та психологічні зміни, спрямовані на її прогресування і внутрішньоутробний розвиток плода. Вони відбуваються за принципом домінантності. Мета роботи - вивчення значення і залежності емоційної сфери вагітної, зокрема рівня тривожності, у формуванні типу гестаційної домінанти і оцінка її можливої ролі у виникненні ускладнень вагітності. У роботі було застосовано методи: загальноклінічні, анкетування і психологічного тестування-визначення рівня тривожності (тест Спілбергера-Ханіна) і визначення типу гестаційної домінанти - тест відношення до вагітності (ТВВ) В. І. Добрякова. Обстежено 207 вагітних жінок в III триместрі вагітності, яких залежно від рівня тривожності було розподілено на 3 групи з визначенням типу гестаційної домінанти й особливостей перебігу вагітності. Згідно з одержаними даними до групи низького ризику можна віднести вагітних з середнім рівнем тривожності, у яких виявлено незначні відхилення психологічного компонента гестаційної домінанти (ПКГД) і найнижчий рівень ускладнень вагітності (49,3 %). До групи високого ризику слід відносити жінок з високим і низьким рівнем тривожності, які мають високу частоту патологічних підтипів ПКГД і ускладнень гестації (75,5 і 73,5 %). У жінок з високою тривожністю частіше визначалась загроза переривання вагітності (26,6) %, безсимптомна бактеріурія (28,7 %), ГРВІ (18,1 %), прееклампсія (5,3 %), гестаційний діабет (3,2 %). У жінок з низьким рівнем тривожності частіше реєструвалась загроза переривання вагітності (29,4 %), кольпіти (23,5 %), ГРВІ (14,4 %), прееклампсія (5,8 %). Таким чином, групами ризику ускладненого перебігу вагітності є жінки як з високим, так і низьким рівнем тривожності, що необхідно враховувати під час розробки психопрофілактичних заходів.
  Повний текст PDF - 670.641 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Жук С.
  • Щуревська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Жук С. І. Вплив рівня тривожності під час вагітності на формування материнської домінанти у вагітних / С. І. Жук, О. Д. Щуревська // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 33-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2016_25_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жук Світлана Іванівна (медичні науки)
  • Щуревська Оксана Дмитріївна (медичні науки)
  • Щуревська Оксана Дмитрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського