Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Марушко Ю. В. 
Використання левокарнітину у комплексному лікуванні дітей з поєднаною хронічною патологією гастродуоденальної зони та первинною артеріальною гіпертензією / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, А. С. Злобинець, М. Ю. Мика // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 313-318. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%283%29__53
Наведено результати застосування левокарнітину в лікуванні дітей з поєднаною хронічною патологією гастродуоденальної зони (ХПГДЗ) та первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ). Мета роботи - оптимізувати лікування дітей з поєднаною ХПГДЗ та ПАГ шляхом включення в схему лікування левокарнітину. Обстежено 25 дітей з поєднаною ХПГДЗ та ПАГ. I група (13 дітей) одержувала стандартне лікування. У 12-ти дітей другої групи в стандартну схему лікування був включений левокарнітин. Всім дітям крім загальноклінічного обстеження проводилось опитування за тестом диференційованої самооцінки функціонального стану (САН) та суб'єктивної оцінки якості нічного сну, а також добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ). Виявлено, що через 1 міс після початку лікування у дітей обох груп спостерігалося зниження (<$Eroman p~<<~0,05>) частоти виникнення та інтенсивності болів у животі, кардіалгії, а також тенденція до зниження інтенсивності нудоти та відрижки. Крім того, у дітей, що одержували левокарнітин, відмічалося достовірне покращання апетиту, зменшення втомлюваності й інтенсивності скарг на головний біль у порівнянні з дітьми I групи. Під час опитування за тестом САН у дітей II групи, на відміну від дітей I групи, спостерігалось збільшення активності з <$E42,25~symbol С~1,63> до <$E49,68~symbol С~1,7> балів (<$Eroman p~<<~0,05>). За даними ДМАТ в обох групах відмічалося достовірне зниження середньодобового систолічного (САТ) та пульсового (ПАТ) артеріального тиску, а також тенденція до зниження індексу гіпертензії САТ та ДАТ. На тлі прийому левокарнітину достовірно покращилися показники добового індексу САТ з <$E4,22~symbol С~1,48~%> до <$E9,08~symbol С~0,83~%> та варіабельність АТ. Висновки: включення в стандартну схему лікування левокарнітину знижує інтенсивність головного болю, серцебиття та підвищує апетит, а також покращує ступінь нічного зниження та варіабельність АТ.
  Повний текст PDF - 925.493 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Марушко Ю.
  • Гищак Т.
  • Злобинець А.
  • Мика М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Марушко Ю. В. Використання левокарнітину у комплексному лікуванні дітей з поєднаною хронічною патологією гастродуоденальної зони та первинною артеріальною гіпертензією / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, А. С. Злобинець, М. Ю. Мика // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 313-318. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(3)__53.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Марушко Юрій Володимирович (медичні науки)
  • Гищак Тетяна Віталіївна (медичні науки)
  • Злобинець Антоніна Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського