Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Бондаренко А. В. 
Наслідки первинних імунодефіцитів антитілоутворення в залежності від строків діагностики / А. В. Бондаренко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 180-186. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%283%29__31
Повторні тяжкі інфекції у пацієнтів із первинними імунодефіцитами (ПІД) призводять до хронічних вогнищ інфекції та незворотних пошкоджень органів. Своєчасна замісна терапія препаратами внутрішньовенних імуноглобулінів у разі дефіцитів антитілоутворення запобігає формуванню цих тяжких наслідків. Мета роботи - оцінити наслідки ПІД антитілоутворення залежно від строків діагностики. Проаналізовано 60 пацієнтів з тяжкими ПІД антитілоутворення з віком діагностики від 3-х міс до 16-ти років. Як хронічні вогнища інфекції визначалися стійкі запальні процеси з частими загостреннями, як незворотні наслідки - стійкі структурні зміни в органах або порушення їх функції. Під час характеристики й аналізу одержаних даних використовувались параметри описової статистики, а також кореляційно-регресійний аналіз. На момент встановлення діагнозу у 83,6 % дітей були сформовані хронічні вогнища інфекції, незворотні зміни в з боку різних органів мали 52 % пацієнтів. За допомогою регресійно-кореляційного аналізу було встановлено логарифмічну залежність між віком діагностики та формуванням хронічних вогнищ інфекції і поліноміальну залежність між віком діагностики і формуванням незворотніх змін в органах. Під час діагностики у віці до 2-х років у більшості дітей не встигли сформуватися хронічні вогнища, а починаючи з 3-річного віку у частини починають формуватися незворотні зміни. Якщо діагноз не встановлюється у віці до 10-ти років, то практично у всіх формується хронічна патологія і у половини формуються незворотні наслідки. Висновки: діагностика ПІД понад 5 років є запізнілою і призводить до стійких хронічних вогнищ інфекції, незворотних змін в організмі й інвалідності. Оптимальним слід вважати діагностику у віці до 3-х років.
  Повний текст PDF - 806.303 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бондаренко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бондаренко А. В. Наслідки первинних імунодефіцитів антитілоутворення в залежності від строків діагностики / А. В. Бондаренко // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 180-186. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(3)__31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бондаренко Андрій Володимирович (медичні науки)
  • Бондаренко Анастасія Валеріївна (медичні науки)
  • Бондаренко Андрій Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського