Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Гальчин К. С. 
Особливості перебігу синдрому Аспергера та синдрому Ретта у дітей / К. С. Гальчин // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 154-164. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%283%29__27
Для синдрому Аспергера ("високофункціональний аутизм") характерна класична тріада порушень: соціальної взаємодії; повторювана стереотипова поведінка; ритуальні дії, побоювання будь-яких змін у оточенні. Синдром Ретта зустрічається практично тільки у дівчаток, виникає після періоду нормального розвитку з поєднанням психічних розладів і тяжкими неврологічними порушеннями. Мета роботи - вивчення особливостей клінічних проявів синдромів Аспергера, Ретта у дітей. Робота грунтується на вивченні особливостей клінічних проявів синдрому Аспергера, синдрому Ретта та у дітей, які проходили лікування та обстеження в дитячому відділенні Житомирської психіатричної лікарні № 1. Ранні ознаки синдрому Аспергера, синдрому Ретта мають всі аутистичні риси РАС: порушення соціальної взаємодії у вигляді відсутності реакції на емоції інших людей, якісного порушення (вербальних і невербальних) навичок спілкування, таких, як уникнення зорового контакту, затримка або відсутність мовного спілкування та жестикуляції; повторювану, стереотипову поведінку; ритуальні дії у вигляді ходи по колу, та ін. В подальшому розвиток хвороби залежить від багатьох факторів: генетичних, родинних, конституційних. Висновки: синдром Аспергера, синдром Ретта, як нозологічна форми в його класичному варіанті відносяться до розладів психологічного розвитку, а саме до розладів спектру аутизму.
  Повний текст PDF - 821.345 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гальчин К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гальчин К. С. Особливості перебігу синдрому Аспергера та синдрому Ретта у дітей / К. С. Гальчин // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 154-164. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(3)__27.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського