Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Ніконов В. В. 
Перфузійний індекс як додатковий інструмент екстреної оцінки тяжкості крововтрати / В. В. Ніконов, К. І. Лизогуб, С. В. Курсов, О. Е. Феськов // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 124-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24%283%29__21
Перфузійний індекс (ПІ), який відбиває інтенсивність периферичного кровообігу, розглянуто як компонент екстреної оцінки стану хворих, що допомагає встановити ступень тяжкості шоку, крововтрати та визначити ризик виникнення ускладнень, які зумовлені тканинною гіпоперфузією. Мета роботи - вивчення величини ПІ у постраждалих з політравмою на ранньому шпитальному етапі та відповідності ПІ ступеню тяжкості травматичного шоку та крововтрати. На ранньому шпитальному етапі обстежено 68 пацієнтів з політравмою, які мали ознаки травматичного шоку. Визначали показники центральної гемодинаміки та насичення капілярної крові киснем разом із величиною ПІ за методикою компанії Masimo. Виявлено, що ступінь зменшення ПІ відповідав ступеню тяжкості крововтрати та ступеню тяжкості гіповолемічного шоку. За обсягу крововтрати, що становив 20 - 35 % об'єму циркулюючої крові (ОЦК) величина ПІ становила 0,6 - 1,5 % (шок I - II ступеня тяжкості). У разі крововтрати в обсязі 35 - 40 % ОЦК і більше значення показника ПІ знаходилися в межах 0,25 - 0,5 % (шок III - IV ступеня тяжкості). У разі крововтрати, що не перевищувала 15 % ОЦК та за відсутності ознак шоку ПІ звично коливалася в межах 1,5 - 2,0 %. Отже ПІ може слугувати як додатковий інструмент у разі швидкого оцінювання тяжкості крововтрати. Проте, потрібно пам'ятати, що величина ПІ визначається не тільки ОЦК, а ще продуктивністю серця та станом тонусу периферичних судин за умов тяжкої стресової реакції.
  Повний текст PDF - 756.09 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ніконов В.
  • Лизогуб К.
  • Курсов С.
  • Феськов О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ніконов В. В. Перфузійний індекс як додатковий інструмент екстреної оцінки тяжкості крововтрати / В. В. Ніконов, К. І. Лизогуб, С. В. Курсов, О. Е. Феськов // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24(3). - С. 124-127. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2015_24(3)__21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ніконов Вадим Володимирович (медичні науки)
  • Лизогуб Ксенія Ігорівна (медичні науки)
  • Курсов Сергій Володимирович (1960–) (медичні науки)
  • Феськов Олександр Ернстович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського